Téma: 2016 Diagnostika importu ? - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

23. 7. 2016 v 0:15

2016 Diagnostika importu ? #65513

cervho
Účastník
28 příspěvků

Víte někdo,prosím, kam zmizela ve verzi 2016 diagnostika importu ? V předešlých verzích se ve stromu kliklo pravým tlačítkem na importovaný objem nebo povrch, vyskočila nabídka a jako první bylo tohle. Vypadalo to jakoby lékárnička. Když to našlo závady, dalo se opravit vše nebo třeba jen jedna entita a objem se závadou se „odžlutil“, přestal se tvářit jako závada.  Ve 2016 jsem našel něco podobnéhol jen v roletě Nástroje->Vyhodnotit->Ověřit , ale postrádím možnost opravy. Jde to nějak ? Krom toho v Helpu pro Ověření geometrie modelu je návod – odkazuje na Možnosti->Možnosti systému->Výkon->Ověření při obnově, což tam prostě není.

za radu dík

24. 7. 2016 v 19:53

Odpověď na: 2016 Diagnostika importu ? #65514

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

…ta funkce tam stále je, a myslím, že i na stejném místě. Jestli ji tam nevidíš, tak rozbal celou roletku a po kliknutí na  „upravit nabídku“ si tu funkci zapni.

Myslím ale, že diagnostiku importu lze zapnout jen pokud není provedena žádná další operace po importu.

24. 7. 2016 v 23:26

Odpověď na: 2016 Diagnostika importu ? #65515

cervho
Účastník
28 příspěvků

Aha, už to mám. O vlastní úpravě nabídky vím – zkoušel jsem. Zádrhel byl v těch dalších krocích. Díl je dále editován nějakým přidáváním a odebíráním (on to dělal někdo jinej, já to převzal). Zamrazit teď už bohužel nestačí. Jedině udstranit.  Pak už jde opravit jako obvykle. No a ty další úpravy jedině udělat znova. Na každý pád děkuju za radu.

25. 7. 2016 v 9:55

Odpověď na: 2016 Diagnostika importu ? #65516

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, je to standardní chování. Jakmile po importu použiješ nějaký prvek, tak diagnostika následně nejde použít, volba tam není a v dalších Menu bývá zašedlá…

25. 7. 2016 v 21:43

Odpověď na: 2016 Diagnostika importu ? #65521

cervho
Účastník
28 příspěvků

no, jak jsem zmínil, šlo o model od kolegy. Sám bych to takhle nikdy neudělal – vždycky nejdřív vyléčím (zbavím „žlutýho“) a pak teprv s tím něco dělám, čili že editací znemožním léčení vadných entit, s tím jsem nepřišel do styku. Člověk se pořád učí.  Ale dobrý, už jsem si to spravil, má to normální barvu bez závad :-). Mimochodem po úpravách ikonka k diagnostice není slepá. Myslím, že zmizí úplně. Ale každopádně pánové díky za radu a snahu.

25. 7. 2016 v 23:18

Odpověď na: 2016 Diagnostika importu ? #65522

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Možná je to zbytečná rada, ale pozor na to. Ne vždy je vyléčené korektní a použitelné. I v dalších operacích se dovedou objevit nekorektní plochy, se kterými je těžko pracovat. To že není import žlutý, prostě neznamená, že odpovídá požadovanému tvaru na 100%

26. 7. 2016 v 12:18

Odpověď na: 2016 Diagnostika importu ? #65525

cervho
Účastník
28 příspěvků

To asi utčitě – nekorektní plochy zůstanou, to co my používáme jsou importy takových elektro přístrojo členitých asijských vehementů. Dost do detailů. Nevím z čeho, snad z Catia. Převážně se to importuje jako plochy, nikoliv objemy. Někde nespojitý děravý ale obvykle na nepodstatných místech někde uvnitř. Na diagnostiku vyskáče dlouhej seznam chyb a už jsem zvyklej, že „zkusit opravit vše“ je ztráta času a obvykle zkolabuje, nakonec všechny nespojitosti odstranit nelze ani hromadně ani per-partes.  Obecně na ev.další přidání a odebírání je dobře použitelné, vždycky se najde rovina, které se chytit a já jsem nakonec spokojenej, když ve stromu nemám červený a žlutý položky 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama