Téma: Aktualizace formátů listu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

1. 11. 2017 v 10:51

Aktualizace formátů listu #70784

Ales
Účastník
272 příspěvků

Existuje nějaký postup, jak dávkově aktualizovat formáty listu v celém dokumentu? Udělám třeba úpravu ve formátu listu a chtěl bych jej aktualizovat na každé stránce vícestránkového dokumentu. Jde to samozřejmě stránku po stránce otevřít properties a dát reload, ale když mám více mnohastránkových dokumentů, je to touhle triviální metodou poněkud otravné 🙂

1. 11. 2017 v 12:46

Odpověď na: Aktualizace formátů listu #70787

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Zkus otestovat Design Checker. Pokud si to dobře pamatuju, měl by něco takovýho umět.

Vytvoř si v něm vlastní soubor kontroly *.SWSTD, kde nastavíš formát listu který má být.

Pokud podle toho souboru pak zkontroluješ existující výkresy (i hromadně přes plánovač úloh), nejen že ti vypíše kde je neshoda, ale taky to dokáže opravit (nahradit správným formátem).

Na více listů to ale nemám otestované.

1. 11. 2017 v 13:54

Odpověď na: Aktualizace formátů listu #70788

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj všem, dovolím si požít kus mailu od naší podpory Solidworks.

Od verze SolidWorks 2017 je k dispozici nástroj pro hromadnou změnu formátů listů v rámci jednoho souboru výkresu. Pro změnu formátu více listů naráz postupujte následovně:

a) klikněte pravým tlačítkem myši ve stromě na položku List
b) z rozbalovací nabídky vyberte Vlastnosti…
c) v záložce Vlastnosti listu v části Formát/velikost listu vyberte požadovaný formát
d) dále klikněte na tlačítko Vybrat listy pro upravení
e) vyberte požadované listy pro změnu
f) potvrďte Ok a klikněte na Aplikovat změny

 

Ve starších verzích asi nezbyde než co radil QBczech nebo to dělat list po listě.

3. 11. 2017 v 12:04

Odpověď na: Aktualizace formátů listu #70798

Ales
Účastník
272 příspěvků

Díky, o téhle možnosti Design Checkeru jsem neměl tušení 🙂

Bohužel mi to ale celé přišlo trochu složité, tak zatím pořád klikám stránku po stránce 🙂 Třeba se mi na to někdy podaří napsat makro 🙂

3. 11. 2017 v 15:46

Odpověď na: Aktualizace formátů listu #70799

pepe
Účastník
682 příspěvků

Jakou máš verzi SolidWorks? Jestli máš 2017, můžeš použít postup, který jsme ti popsal.

3. 11. 2017 v 17:31

Odpověď na: Aktualizace formátů listu #70801

Ales
Účastník
272 příspěvků

Mám 2012 a neplatím si údržbu, takže s tím musím ještě nějakou dobu takhle vydržet 🙂 Ono to asi nějak půjde makrem, už jsem si s tím zkoušel hrát a něco to dělá.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama