Téma: BOM priamo v zostave nie vo vykrese - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

4. 8. 2013 v 14:27

BOM priamo v zostave nie vo vykrese #52256

Niamal
Člen
30 příspěvků

Ahojte vsetci,
Nevite mi prosim poradit s jednou vecou, kreslil som v inventore presiel som do SOLIDWorksu – chyba mi tam rozpiska v zostave,
nasiel som na youtube video softwaru ktory je presnou kopiou toho co my chyba v SW.
[youtube:2h3nkorh]http://www.youtube.com/watch?v=jvpq2mtFCAU[/youtube:2h3nkorh]
Ako riesite spravu dat v zostave vy? mate na to nejaku fintu, Ked vlozim kusovnik do zostavy musim tam stale nieco upravovat a prehadzovat.
Neviete niekto o FREE programe

12. 8. 2013 v 10:10

Re:Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese #55282

pepe
Účastník
682 příspěvků

Čau, to video ukazuje nějaký doplněk SolidWorks ToolWorks, který se nejspíš musí dokoupit (zkus kontaktovat svýho prodejce SolidWorks).
Jinak kusovník dostaneš do sestavy přes menu Vložit > Tabulky > Kusovník, pak ho máš ve stromě (levá strana) ve složce tabulek. Můžeš ho tam skrýt/zobrazit atd.

1. 9. 2013 v 9:36

Re:Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese #55283

hammer
Účastník
114 příspěvků

Snad by se ten kusovník mohl udělat nějak takto.

Načíst sestavu-formát listu-kotva kusovníku-pravé tlačítko-nastavit kotvu na roh rohového razítka. pak podle „pepe“ výše a zatrhnout „připojik ke kotvě.“

2. 9. 2013 v 13:55

Re:Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese #55284

pepe
Účastník
682 příspěvků

@hammer wrote:

Snad by se ten kusovník mohl udělat nějak takto.

Načíst sestavu-formát listu-kotva kusovníku-pravé tlačítko-nastavit kotvu na roh rohového razítka. pak podle „pepe“ výše a zatrhnout „připojik ke kotvě.“

Niamal se ptal na kusovník v modelu, tam žádná možnost ukotvení není.

3. 9. 2013 v 6:45

Re:Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese #55285

kohen
Účastník
486 příspěvků

Nástavbu jsem viděl v akci a vypadalo to velice příjemně = usnadňuje práci při zadávání vlastností modelu + předdefinované materály a barvy. Bohužel tento doplněk není zadarmo a každý živnostník si vlastnosti vyplní jiným způsobem a hlavně zdarma. Nástavba je příjemná, ale nemá přidanou hodnotu = bez ní to jde také dobře.
Takových doplňkových modulů je celá řada !!! (plochy, svařování, formy, elektro, ………)

3. 9. 2013 v 19:15

Re:Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese #55286

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Zkusil jsem vložit kusovník přímo do sestavy. Překvapilo mě, že to opravdu jde. Nikdy jsem to neměl potřebu použít. I když na doplnění uživatelských vlastností to funguje. Stačí mít dobře nadefinované uživatelské vlastnosti v dílu a promítnout je do potřebného kusovníku. Editace položky v kusovníku se pak promítne do vlastnosti dílu.
Takže děkuji za dobrý tip. …určitě to využiji… 🙂
(SW2013)

Odpověď na téma

Reklama

Reklama