Téma: certifikované/necertifikované PC - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

9. 11. 2017 v 10:24

certifikované/necertifikované PC #70818

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Začalo mě zlobit PC – mobilní stanice DELL M6600, koukal jsem po jeho nástupci a ten je cca přes 90 tis. Je to výborná mašina certifikovaná pro SW, ale cena nástupce je docela dost vysoká. Zatím je na opravě a pracuju na HP 6930P, které ve své době sice bylo taky dost drahý a dobrý ale už to nějakej pátek je. Samozřejmě, že práce je pomalejší ale zatím jediný problém na který jsem narazil, že grafika nepodporuje RealWiev.  Neřešte  nt / desktop,

zajímá mě váš názor na necertifikované PC

10. 11. 2017 v 8:14

Odpověď na: certifikované/necertifikované PC #70826

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj,

něco podobného se probíralo zde

http://www.mujsolidworks.cz/forum/topic/notebook/

10. 11. 2017 v 11:36

Odpověď na: certifikované/necertifikované PC #70827

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

sám jsem tam přispíval, vím. čekal jsem, že se ozve víc lidí, jde mi jen o certifikovanou/necertifikovanou.

Podpora se s tebou stejně nebude zabývat, když si to neplatíš. Teda ldyž jsem po nich něco chtěl, jednou mi pomohly a pak že už chtěj zaplatit.. Čím dál víc se mi zdá, že certifikovaná stanice jsou zbytečně vyhozené peníze navíc..

11. 11. 2017 v 18:13

Odpověď na: certifikované/necertifikované PC #70828

Jerry
Účastník
27 příspěvků

Zdravím,

pracoval jsem na necertifikované stanici s necertifikovanou grafikou (šlapala ale velmi dobře) – Realview jsem nijak neřešil. Na práci jsem to prakticky nijak nepocítil. Možná by Vám pomohl tento odkaz:

Aktivace režimu RealView v SOLIDWORKSu 2016

Hlavní rozdíl mezi certifikovanou a necertifikovanou, záleží rovněž také na podpoře, jak již bylo zmíněno. Výhodou certifikované grafiky jsou speciální ovladače přímo na Solidworks.

http://www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html

15. 11. 2017 v 14:31

Odpověď na: certifikované/necertifikované PC #70864

kohen
Účastník
486 příspěvků

Má dlouholetá zkušenost.

Zaměstnání: superdrahá grafická stanice od Dellu (s certifikovanou grafikou, atd.) + firemní server + PLM. = Práce pomalá, velké sestavy padají, složitější modelování také někdy spadne, atd. Žádný zázrak to není.

Doma: 5 let staré PC od HP v ceně cca. 18 tis., bez certifikované grafiky, atd. + práce na file systému + konstrukce jen na PC (není na síti)ˇ. = Práce lepší a rychlejší než v práci. PC také padá, ale je to lepší.

Osobně bych řešil nějakou střední cestu PC za 90 tis. jsou vyhozené peníze. Většinou si takové stroje pořizují firmy z dotací EU aniž by to potřebovali. Přidaná hodnota tam není tak velká.

16. 11. 2017 v 9:37

Odpověď na: certifikované/necertifikované PC #70866

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Já jsem stejného názoru. Je to sice pomalejším ( to je dané výkonem) ale běží to i na HP, které jsem dostal zadarmo, jen jsem k němu koupil trafo..

Odpověď na téma

Reklama

Reklama