Téma: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

30. 1. 2017 v 22:06

Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67899

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Ahoj. Mám problém s opakovanou hláškou na výkrese. Pokud hlášku několikrát odkliká ať už křížkem, nebo tím tlačítkem „OK“, zmizne mi pohled. Ten následně tedy opět dokreslím, a výkres zavřu a uložím. Při opětovném otevření se hláška opakuje a pohled zmizí. Zůstávají z pohledu jen osy a kóty. Nevíte prosím, kde je chyba?? Přikládám obrázek pro lepší vysvětlení.

Přílohy

31. 1. 2017 v 5:09

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67902

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Já bych zkusil smazat pohled 8 a zkusil, jestli to bude pokračovat. Pak bych jej udělal znova..

31. 1. 2017 v 16:11

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67911

pepe
Účastník
682 příspěvků

Já bych zkusil Solid spustit v angličtině a podíval bych se na anglické znění hlášky. Je možné že pak na oficiálním fóru SolidWorks nebo někde jinde ve světě najdeš/najdeme řešení. Případně bych musel vidět výkres i s modelem a trošku se v tom pošťárat.

31. 1. 2017 v 20:59

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67915

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Smazání pohledu a jeho následné vytvoření jsem provedl a výsledek je pořád stejný = stejná hláška.

31. 1. 2017 v 22:00

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67916

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Pak nezbývá, než jak navrhuje Pepe, pošli k dispozici soubory…

Můžeš je tady zveřejnit, nebo např přes úschovnu, (pošleš je sám sobě a zde dáš odkaz) tam pak budou po 30-ti dnech nedostupné – můžeš je smazat i dřív.

Do SZ myslím nejdou přílohy… možná snad ten odkaz, pokud to nechceš zveřejnit.

1. 2. 2017 v 22:11

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67924

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Když klikneš na označenou osu, uvidíš, že se ti protáhne rámeček (zelený)  „Pohledu výkresu 2“ to znamená, že ta osa patří k tomuto pohledu a ty jsi ji přivazbil k řezu A-A. To způsobuje tyto problémy. Tuto osu smaž, případně vše, co je s ní svázané. Rámeček „Pohledu výkresu 2“ se zmenší jen kolem tohoto pohledu. Pak pravým tlačítkem myši vyber řez – vysvítí se ti rámeček a zadej „Uzamknout výběr pohledu“. Pak si v řezu udělej tuto osu znova a dokótuj co potřebuješ.

Snad jsem to popsal srozumitelně..  🙂

Mimochodem, mě se objevila jen ta hláška, ale pohledy zůstaly viditelné.

Přílohy

2. 2. 2017 v 20:27

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67931

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Díky, odzkouším.

S tím, že Ti pohled nezmizel je trochu taky záhada, protože máme projekty uložené na síti a kolega to otevřel a měl to bez hlášky a v pořádku. A dnes jsem také výkres musel otevřít i na svém počítači, tak jsem byl smířen, že pohled si zopakuji, ale nezmizel. Přemýšlel jsem nad tím co bylo důvodem, že zůstal (co jsem udělal jinak) a možná je to tím, že jsem tentokrát měl nejdříve otevřený model a následně výkres…….ale nevím.

2. 2. 2017 v 22:58

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67932

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

problém je že se někdy stane, že zůstane zamrzlý výběr pohledu a ty v přesvědčení, že kreslíš do pohledu A, kreslíš do pohledu B. Pak se ti ale moc nechytají vazby a když se chytí, tak to dělá problémy, jako jsi popisoval.

Všimni si, že když nakreslíš do pohledu čáru a pak ji hodně prodloužíš, tak se ti podle ní zvětší i rámeček tohoto pohledu. A když se ti rámečky pohledů překryjí, tak podle Murphyho zákona určitě budeš určitě kreslit do toho špatného. Proto je tam ta volba zamknout / odemknout výběr pohledů.

To zobrazení a nezobrazení pohledu bych přičetl spíš něčemu načtenému do paměti PC, nebo erupcím na Slunci. 🙂

5. 2. 2017 v 18:10

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67944

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Je pravda, že i když jsem vyzkoušel popsaný postup, tak daný pohled, který se ztrácí se již nezobrazil. Přitom při najetí do daného prostoru se to chová jako kdyby se měly zobrazit nějaké čáry a jsou potlačené.

Nicméně kolega to po síti otevře bez jakýchkoliv hlášek a problémů…..?????????? Trochu to nechápu.

5. 2. 2017 v 19:18

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #67948

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

mě také dál nic nenapadá..

… co kdyby kolega na síti provedl nějakou drobnou změnu v tom problematickém pohledu a uložil to….

10. 2. 2017 v 15:08

Odpověď na: Cyklická trasa mezi pohledy – zmizení pohledu #68057

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

OK. Kolega celý pohled vytvořil znovu a funguje to už i u  mě.

Naštěstí nedošlo k tomu, že kolega je nemocný, nebo to nebyl nijak složitý pohled na opravu……….

 

Díky za radu.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama