Téma: Diagnostika importu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

7. 2. 2018 v 17:11

Diagnostika importu #71679

Anonymní uživatel
Neaktivní
9 příspěvků

Zdravím!

předpokládám, že už se zde tohle téma někdy řešilo, leč jsem ho nenašel, takže mě případně můžete nasměrovat na správný topic. Diagnostika importu mi našla v modelu chyby jak v plochách, tak v mezerách a automatická oprava mi neopravila vůbec nic. Mohl by mi někdo vypsat, jaké další možnosti mám? se Solidem normálně nepracuju, potřebuju ho jenom kvůli projektu.

V příloze jsou 2 obrázky, snad to dokáže nějak nastínit problém.

Jestli je to nějaká banalita, tak se omlouvám, opravdu jsem nováček a bohužel nemám čas, strávit u Solidu půl roku.

Přílohy

8. 2. 2018 v 7:32

Odpověď na: Diagnostika importu #71694

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

někdy pomůže to pustit několikrát opakovaně, případně jde někdy chybná plocha smazat (pravé tlačítko)

8. 2. 2018 v 9:06

Odpověď na: Diagnostika importu #71698

Anonymní uživatel
Neaktivní
9 příspěvků

Plochy smazat jdou, stejně tak nejspíš půjdou smazat mezery, ale potom nevím, jak díry znovu zacelit/vygenerovat plochy znovu.

8. 2. 2018 v 9:10

Odpověď na: Diagnostika importu #71699

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

jo, tohle není u Solidu nějak dobrý. Mám ještě VariCAD, se Solidem se nedá srovnat (taky stál čtvrtinu). Ale načítání ze stepu funguje mnohem líp. Co solid nedokázal otevřít, VariCAd zvládne. Zkusil bych trial, třeba to pomuže..

Já s plochama nemám moc zkušeností, ale nešlo by tam něco použít? záplata, nahradit plochu atd..

8. 2. 2018 v 9:16

Odpověď na: Diagnostika importu #71700

Anonymní uživatel
Neaktivní
9 příspěvků

A nějakej základní příkaz na zacelení těch děr, pokud bych chybné plochy odstranil? Už je to v pořadí asi čtvrtej vyzkoušené software, tak bych se nerad pouštěl do dalšího..

8. 2. 2018 v 9:21

Odpověď na: Diagnostika importu #71702

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

já psal editaci (Já s plochama nemám moc zkušeností, ale nešlo by tam něco použít? záplata, nahradit plochu atd..), pak jsem na to zapomněl 😀 Nemám už VariCAD ani nistalovanej, ale má 70 mega, tak ho klidně nainstaluju znova a vyzkouším (poslat na jardejmek@gmail.com)

8. 2. 2018 v 9:34

Odpověď na: Diagnostika importu #71703

Anonymní uživatel
Neaktivní
9 příspěvků

mě trochu zaráželo, že většina možností byla šedá a nešla použít, žádný funkční příkaz na zacelení jsem nenašel. Po obědě zkusím ještě pár iterací té automatické opravy, kdyžtak se ozvu na mail; zatím díky.

Kdyby měl ještě někdo nápad, co s tím, budu rád 🙂

8. 2. 2018 v 10:56

Odpověď na: Diagnostika importu #71706

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Plochy smazat jdou, stejně tak nejspíš půjdou smazat mezery, ale potom nevím, jak díry znovu zacelit/vygenerovat plochy znovu.

Pozor. Tím, že smažeš plochu se objeví další mezera. Mezera = otevřený povrch.
Díky mezerám nejdou povrchy sešít a proto nevznikne objemové tělo.

Mezery, nebo hrany otevřených povrchů by se měli zobrazovat takovou modravou barvou.

Jakou máš prosím verzi Solidu? 2017?

8. 2. 2018 v 11:21

Odpověď na: Diagnostika importu #71707

Anonymní uživatel
Neaktivní
9 příspěvků

ano, mezery se zobrazují jinou barvou. Solidy mám nejnovější, tedy 2018.

Potřebuju prostě opravit danou geometrii tak, aby tam nebyly žádné vadné plochy, ani díry, abych tam mohl vytvořit MKP síť.

8. 2. 2018 v 17:25

Odpověď na: Diagnostika importu #71710

Anonymní uživatel
Neaktivní
9 příspěvků

Edit: Solidy jsou 2017, omlouvám se.

9. 2. 2018 v 7:47

Odpověď na: Diagnostika importu #71712

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Michale, zkus ještě před importem upravit nastavení, viz obrázekimport BREP

Mapováním B-REP SolidWorks použije jiný proces pro ořezávání a sešívání ploch. Je možný že potom bude mít import míň chyb (míň chybných ploch a míň mezer).
Někdy je zas lepší to nepoužívat, záleží i na kvalitě geometrie která je uložená v souboru, který importuješ. No uvidíš..

9. 2. 2018 v 14:02

Odpověď na: Diagnostika importu #71804

Anonymní uživatel
Neaktivní
9 příspěvků

Změna mapování mi taky moc nepomohla, chyby tam jsou pořád a pořád je systém nedokáže opravit.

Ještě mě napadlo; umí Solidy předělat model na plochy? Já jsem plochy vytvářel v Catii (měl jsem model .stl), až potom jsem soubor importoval do Solidů. Kdyby takový nástroj samy Solidy měly, tak by si s tím vším potom třeba poradily líp.

9. 2. 2018 v 14:59

Odpověď na: Diagnostika importu #71805

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

A v Catii to bylo jako objem, nebo jen plochy?

Další možnost je to zkusit vyexportovat z Catie přes jiný formát, nebo s jiným nastavením.

V SW se plocha z objemu udělá tak, že se jednoduše nějaká plocha odstraní. Pak je z objemu plošné tělo. Ale SW je především objemový modelář.

9. 2. 2018 v 16:01

Odpověď na: Diagnostika importu #71806

Anonymní uživatel
Neaktivní
9 příspěvků

nemám ke Catii normálně přístup, proto bych se jí už radši vyhnul (dostal jsem se k ní jednou náhodou na fakultě, znovu už to nejspíš nepůjde).

Měly by to být pouze plochy; z GOM Inspect jsem vyexportoval .stl a v Catii použil funkce Quick Surface na vytvoření a Close Surface na uzavření ploch. Potom export jako .stp a teď ta nešťastná úprava v SW.

Vidím to tak, že při vytváření ploch v Catii se ne všechny vytvořily správně a místo nich v geometrii po exportu zůstaly díry; i když se mi v SW podaří opravit chybné plochy (šlo mi je jenom odstranit, takže další díry), ty díry jsem absolutně bez šance uzavřít, kvůli složitosti tvarů. Leda snad, pokud existuje nějaký šikovný příkaz na uzavírání takových nepravidelných děr (je dost možné, že existuje, jenom jsem ho nenašel).

Pokud ty díry zacelit nelze, ideální by pro mě bylo, naimportovat do SW (nebo třeba Inventoru, to je celem jedno) .stl z GOM Inspectu a zde geometrii rozdělit na pár tisíc ploch (tak, jako v příloze, jen ta fotka má plochy vytvořené v Catii a jsou v ní ty zmiňované díry), abych se Catii vyhnul úplně, jenom nemám tušení, jestli něco takového jde.

Ad1: asi ten problém popisuju dost zmateně, za což se tímto omlouvám, ale nejsem zrovna konstruktér a už ten model upravuju v tolika softwarech, že se mi všechno motá dohromady.

Přílohy

10. 2. 2018 v 18:01

Odpověď na: Diagnostika importu #71808

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

A jak dopadl import přímo stl do Solidworksu?

Odpověď na téma

Reklama

Reklama