Téma: Domácí použití SW09 - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

6. 2. 2009 v 6:34

Domácí použití SW09 #51527

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s instalací SW na domácím PC. Někde jsem četl, že ke každé licensi SW, lze použít jednu další kopii na domácím PC. Jak to funguje se sériovými čísli?

6. 2. 2009 v 7:32

Re:Re: Domácí použití SW09 #52725

ivanek
Účastník
7 příspěvků

SolidWorks se při registraci ptá zda je licence nainstalována v kanceláři nebo doma, takže stačí vybrat doma a registrace proběhne. Akorát je nutné aby se při případné odinstalaci zase odevzdala licence zpátky na internet. Pak může být zase znovu načtena do jiného PC.

6. 2. 2009 v 7:38

Re:Re: Domácí použití SW09 #52726

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Výborně díky, takže je to koukám celkem jednoduché. Vyzkouším a uvidíme.

10. 2. 2009 v 17:31

Re:Re: Domácí použití SW09 #52727

kohen
Účastník
486 příspěvků

Mohou jet obě licence najednou ???

11. 2. 2009 v 7:19

Re:Re: Domácí použití SW09 #52728

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

@kohen wrote:

Mohou jet obě licence najednou ???

Dle licenčních podmínek samozřejmně nemohou a navíc nelze druhou licenci využívat komerčně.

13. 2. 2009 v 5:08

Re:Re: Domácí použití SW09 #52729

Roman Spacek
Účastník
45 příspěvků

Zdravím,
jen informativně. To, že SW má tzv dvoulicenci , buď doma nebo v práci vím, ale zaráží me trošku, že druhou nelze využivat komerčně. Jinak řečeno, když chci druhou nainstalovat domů,abych mohl pracovat na rozpracovaných prokejtech , které mám z práce zadané, tak nemůžu ? k čemu by mi pak ta licence byla ?
Nebo jsem to jen špatně pochopil ? díky

13. 2. 2009 v 6:04

Re:Re: Domácí použití SW09 #52730

ivanek
Účastník
7 příspěvků

Stačí si přečíst licenční podmínky že?
Cituji licenční smlouvu:
“ … Pokud je software trvale nainstalován na pevném disku nebo jiném paměťovém zařízení počítače (jiného než síťový server) a jedna osoba tento počítač používá více než 80% času z celkového použití, smí tato osoba použít software také na přenosném nebo domácím počítači v době, když původní kopie není používána…“

13. 2. 2009 v 6:26

Re:Re: Domácí použití SW09 #52731

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

@Roman Špaček wrote:

Zdravím,
jen informativně. To, že SW má tzv dvoulicenci , buď doma nebo v práci vím, ale zaráží me trošku, že druhou nelze využivat komerčně. Jinak řečeno, když chci druhou nainstalovat domů,abych mohl pracovat na rozpracovaných prokejtech , které mám z práce zadané, tak nemůžu ? k čemu by mi pak ta licence byla ?
Nebo jsem to jen špatně pochopil ? díky

Tím komerční použití je myšleno, že nelze využívat „licenci na doma“ pro práci např. pro jinou firmu něž je vaše. Představte si, že máte dost času i po práci na kreslení (krásná představa) a chtěl byste kreslit pro firmu, která nemá vlastní SW. Myslím tím takovou „brigádu“. A to právě vyjadřuje komerční využití. Porušil byste tím licenční podmínky. Na rozpracovaných projektech samozřejmně doma dělat můžete 🙂

12. 3. 2009 v 5:52

Re:Re: Domácí použití SW09 #52732

Roman Spacek
Účastník
45 příspěvků

jo díky. Tím se vše vysvětluje 😀 takže prostě žádná brigáda 😀

Odpověď na téma

Reklama

Reklama