Téma: Dva monitory - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

13. 9. 2011 v 8:06

Dva monitory #51999

sUs
Člen
69 příspěvků

Zdravím,

používáme dva monitory a blbne překreslování obrazu. Většinou se to to stává při výběru několika ploch, hran atd. a současné zoomu či rotaci. Pak se zobrazí malý obdélník s aktivním obrazem a zbytek je statický.
Tento problém se objevil min. od ver. 2010. Když se při chybném překreslení použije nějaký neškodný příkaz (např.měření) , tak se obraz srovná, ale není to řešení. Zkoušely se už různé orig. graf. ovl. pro SldW, měnit nastavení obrazu, ale nic nepomáhá.

SW2011 x64, OS Vista x64
GK Quadro

13. 9. 2011 v 20:04

Re:Re: Dva monitory #54433

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

znám…. a dělá mi to také. jediné, co mi pomáhá, je kliknutí mimo okno SW, a pak zase zpět. Obraz se pak vrátí do normálu. Někdy jen na chvilku. Dělá mi to na PC s GK NV Quadro 2000 i Q1700.
Jak se toho zbavit úplně jsem ještě nezjistil. Nezbývá mi, než se s tím učit žít a čekat, jestli nová verze SW bude lepší 🙁
SW 2011, W7-64bit, 8GB RAM,

14. 9. 2011 v 5:13

Re:Re: Dva monitory #54434

kohen
Účastník
486 příspěvků

Údajně má být v SWx 2012 lépe řešena podpora 2 monitorů.

14. 9. 2011 v 8:21

Re:Re: Dva monitory #54435

sUs
Člen
69 příspěvků

Podpora zřejmě nezaznamenala více podobných problémů, protože to považovala individuální chybu dané sestavy a graf. ovladačů. Osobně tu mám také Q1700.
Kliknutí mimo SW je také „funkční“, ale pří častých výběrech to udělá několikrát za minutu.
Našel jsem teď i kombinace kl. Ctrl-TAB (jde použít jen u jednoho otevřeného souboru … jinak dochází k přepnutí na další), ale jde použít i Alt-TAB.
Podle těchto příznaků půjde o problém s „deaktivací“ pracovní plochy SW, který způsobuje chybu překreslení.
Jen pro zajímavost … na „hlavní“ obrazovce to dělá méně často než na druhé (alespoň pocit).
Žít jsem se s tím naučil, ale jen z toho důvodu, že dva monitory mají větší přínos.
🙁

14. 9. 2011 v 12:47

Re:Re: Dva monitory #54436

sUs
Člen
69 příspěvků

Tak mi to nedalo a ještě to testoval. Zdá se, že problém je vyřešen (nebo spíše nalezen). 🙂

Alespoň mě to způsobuje okno kontextového panelu nástrojů („Vlastní…/Panel nástrojů/Nastavení kontextového panelu nástrojů/Zobrazit při výběru“), ale i dynamicky zvýrazněného výběru (Možnosti systému/Zobrazení/výběr/Dynamicky zvýrazňovat“).
Pokud tohle vypnu, tak se obraz už nezasekne. Tyto okna se zobrazují při výběru a pokud se trefím do času kdy nedojde k jeho vykreslení, tak se do toho prostoru vykreslí aktivní modelový pohled a okolí je statické.

Snad to někomu pomůže.

8. 10. 2011 v 18:25

Re:Re: Dva monitory #54437

Ladas
Účastník
32 příspěvků

Ahoj, používám sestavu Fujitsu Siemens W480, 64bit a Win7 a graviku NV FX 1800 Quatro, jedu na dva monitory a tento problém nemám, nemám žádný problém se zobrazením. Nechal jsem původní nastavení grafiky od výrobce, jen jsem v nastavení zaškrtnul přizpůsobit řízení programem. Možná jsem trochu pomohl.

8. 10. 2011 v 18:27

Re:Re: Dva monitory #54438

Ladas
Účastník
32 příspěvků

Ještě jsem zapomněl, mám SW2010

8. 10. 2011 v 18:59

Re:Re: Dva monitory #54439

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Už se mi stáhla 2012-ka sp 0, a už jsem ji nainstaloval, takže jak ji začnu používat, dám vědět, jaké je to s tímto problémkem.. :-)) Na první pokus to zatím bylo OK.
.. jen pro upřesnění, 2011 mi to dělala i v jednomonitorovém provozu..

…tak i ta 2012 mi to čas od času udělá… 🙁

19. 7. 2016 v 9:09

Odpověď na: Dva monitory #65494

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Prosím vás kdo používáte dva monitory dá se nějak rozumně nastavit pracovní prostředí abych měl na jednom monitoru třeba sestavu ve 3D a na druhém monitoru dělal výkres?

Pokud použiju „rozšířit zobrazení“ je to hnus, se zapnutým command managerem jsou obě okna na výšku příliš malá, při vypnutém command manageru a natahání panelů s příkazy třeba na levý okraj levého monitoru je i okno na pravém monitoru zmenšeno o šířku kterou zabírají ikony s příkazy na levém okně, atd…. prostě nelíbí se mě to.

Jste ochotni se podělit o své zkušenosti s nastavením, případně sem dát screen své plochy a info jak toho dosáhnout?

Co se týče pohodlí a využití plochy tak nejvíce se mě líbí prostě pustit na druhém monitoru druhý Solidworks, ale nevím jak moc se bát hlášky o nemožnosti vytvořit soubor deníku…

Díky za Vaše postřehy.

 

19. 7. 2016 v 9:42

Odpověď na: Dva monitory #65495

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Dva monitory nepoužívám. Pokud vám vyhovuje spuštění dvou instancí Solidworksu, tak ho klidně používejte. Problém by mohl nastat s výkonem. Soubor deníku je popsán v nápovědě, http://help.solidworks.com/2015/czech/SolidWorks/sldworks/c_SOLIDWORKS_Journal_File.htm.

19. 7. 2016 v 10:12

Odpověď na: Dva monitory #65496

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Dva monitory používám, a když je to třeba, klidně si dva Solidworksy pustím vedle sebe a hlášku ignoruji, protože ten deník nepoužívám.

Problém bych spíše viděl, v tom, že budeš mít spuštěný jeden projekt na dvou Solidworksech současně – to není dobré. Spíš bych doporučil tu sestavu otevřít jen v E-drawingu pro náhled a v Solidworksu přepínat okna podle potřeby.

Pokud máš dost velký monitor, pak si můžeš třeba v Solidworksu udělat dlaždice oken vedle sebe – to je asi nejlepší řešení.

19. 7. 2016 v 10:34

Odpověď na: Dva monitory #65497

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Jeden projekt na dvou Solidworksech současně = problém, před chvílí vyzkoušeno, dnes mám volněji tak s tím využitím dvou monitorů experimentuju…. ale uspokojivé řešení zatím nemám. Myslím že SW není moc dobře přichystán na práci na dvou monitorech…

Odpověď na téma

Reklama

Reklama