Téma: Export polotučného textu do pdf - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

12. 10. 2017 v 16:15

Export polotučného textu do pdf #70711

Ales
Účastník
272 příspěvků

Při exportu do pdf se mi polotučný text uloží jako normální. Přímý tisk na tiskárnu funguje správně, kurzíva funguje aky správně do pdf i na tiskárně, jenom ten polotučný se změní. Děje se to pro font Arial, důsledně na všech počítačích kde jsem to zkoušel (Solidworks 2012, Windows 8). U jiných fontů to nenastává. Nemáte prosím někdo tušení co s tím?

Děkuji.

Přílohy

13. 10. 2017 v 10:49

Odpověď na: Export polotučného textu do pdf #70714

QBczech
Účastník
294 příspěvků

To bude asi nějaká novinka, ne? Polotučný Arial jsem ještě neviděl 🙂

polotucny

13. 10. 2017 v 12:16

Odpověď na: Export polotučného textu do pdf #70716

tonemas
Účastník
36 příspěvků

Na mém SW2019 Win9 mi to normálně funguje 🙂

Bez názvu

13. 10. 2017 v 12:44

Odpověď na: Export polotučného textu do pdf #70717

pepe
Účastník
682 příspěvků

😀 Tak jsem si díky QBczech a tonemas prodloužil život o pár let 😀 Díky kluci 🙂

Aleši nemyslíš náhodou Arial Polozhuštěné neboli Arial Narrow? S tímto fontem jsem už taky řešil pár problémů při exportu do PDF, obcházím to tak, že neukládám do PDF, ale tisknu do PDF například pomocí PDF Creator 😉

 

13. 10. 2017 v 15:18

Odpověď na: Export polotučného textu do pdf #70719

Ales
Účastník
272 příspěvků

🙂 🙂 🙂

Myslím základní Arial, tak jak se nainstaluje s windows. Narrow nepoužívám. Ten atribut bold to prostě ignoruje a ignoruje, ale ve všech ostatních programech to funguje jak má, proto jsem pojal podezření, že by to mohlo mít něco společného se Solidworks. Ten PDF Creator zkusím, dík, zatím jsem zkoušel doPDF v.8.8 a ten sice udělá písmo správně, ale zase udělá všechny čáry stejně tlusté.

16. 10. 2017 v 8:49

Odpověď na: Export polotučného textu do pdf #70722

pepe
Účastník
682 příspěvků

Aleši mrkni ještě na obrázky, co přikládám. Podařilo se mi ověřit to, že když mám Arial nastavený na Normální, tak se do PDF jeho nastavená tučnost uloží. Pokud mám Arial nastavený jako Polozhuštěné, tak se jeho tučnost po exportu ztrácí. Ověř ještě, jestli opravdu používáš Arial Normální Tučné.

18. 10. 2017 v 9:09

Odpověď na: Export polotučného textu do pdf #70741

Ales
Účastník
272 příspěvků

Dík, zkusil jsem to a mám to přesně naopak – normální ztratí tučnost a zhuštěný ne 🙂

Ale když už jsem takhle experimentoval tak jsem si zkusil nainstalovat solidworks ještě na jiný počítač (taky win7) a tam všechno fungovalo normálně. Takže půjde asi o nějakou kombinaci solidworks/windows, asi solidworks zachází s fonty trochu jinak než většina jiných programů a je háklivý na nějakou, zatím nezjištěnou, odchylku v jejich instalaci. No, mám si ještě s čím hrát 🙂

 

Odpověď na téma

Reklama

Reklama