Téma: Frézování na CNC - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

8. 2. 2011 v 11:45

Frézování na CNC #51938

korbel
Účastník
19 příspěvků

Nazdar pánové, potřeboval bych poradit. Při obrábění na CNC stoji v SolidCamu mě to místo plynulého kruhu dělá takový mnohohran. Čím je to způsobené? Když nakreslím kulatou součast v SolidWorksu je už to taky mnohohran. Potřeboval bych poradit kde to nastavit aby kruh byl kulatý a ne hranatý. Děluji.

9. 2. 2011 v 10:46

Re:Re: Frézování na CNC #54218

rhinos
Člen
35 příspěvků

mnohohran v SW nezpusobuje to ze by to nebyla kruznice nebo valec ale nastaveni kvality zobrazovani.
Upravit si to muzes v nastaveni.

V Solidcamu zalezi na tom jak to mas nastaveni.Nevim zda ti to ukazuje pred postprocesingem ci po nem.lepsi by bylo poslat projekt

9. 2. 2011 v 20:12

Re:Re: Frézování na CNC #54219

korbel
Účastník
19 příspěvků

Dík za odpověď. Tak jestli jsem to dobře pochopil, na kvalitu obrobeného modelu nemá asi vliv nastavení kvality zobrazení v SW. Našel jsem si v nápovědě jak se to má SW nastavit: Nástroje – Možnosti – a na záložce „Vlastnosti dokumentu vybrat „Kvalitu obrázku“. Nástroje, Možnosti to by mě šlo, ale najít Vlastnosti dokumentu to už je nad moje síly. V nápovědě to je tak popsaný , tak by to tam sakra někde mělo být. Tak nevím, musím asi počkat až přijde domů syn. Pak uvidíme.
V solidcamu nevím ani co by mě to mělo ukazovat,ale po vyfrézování mám hrbatý model.

19. 2. 2011 v 20:45

Re:Re: Frézování na CNC #54216

tomatom
Účastník
63 příspěvků

a nemuze byt problem v presnosti obrabeni? v jake toleranci se obrabi?

22. 2. 2011 v 19:36

Re:Re: Frézování na CNC #54212

korbel
Účastník
19 příspěvků

Zkusím nastavit také tolerenci obrábění a to by v tom byl čert, aby to nešlo.

26. 2. 2011 v 6:16

Re:Re: Frézování na CNC #54213

tomatom
Účastník
63 příspěvků

kdyz tak si nakresli nejakej kruh udelej program a vyhrej NC program a potom muzes porovnat drahy s kruznici

predpokladam ze ti to dela bod bod G1-G1 a ne G2 G3 kruhove interpolace

kdyz tak to nekam uloz jakou mas kruzici program jaky jsi poustel na frezce a D nastroje

26. 2. 2011 v 19:57

Re:Re: Frézování na CNC #54214

rhinos
Člen
35 příspěvků

Doporucuju si precist tento dokument:

2. 3. 2011 v 20:31

Re:Re: Frézování na CNC #54215

korbel
Účastník
19 příspěvků

Děkuji za rady. Určitě to je někde v nastavení. Prostuduji dokument a případně ještě napíši jestli jsem to už odstranil. Dík.

9. 3. 2011 v 19:06

Re:Re: Frézování na CNC #54217

korbel
Účastník
19 příspěvků

jo, jo, je to v těch tolerancích. Přečetl jsem si ten dokument a nastavil tolerence obrábění a povrch je pěkně hladký a kulatý. Pánové dík za rady.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama