Téma: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

25. 11. 2015 v 14:53

Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #61901

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Hezký den všem. Ne vždy se stává, že uživatel má přímou možnost ovlivnit, jak bude software, se kterým pracuje, v budoucnu vypadat. SolidWorks spustil fórum, kde sbírá názory uživatelů a podměty k vylepšení:

https://forum.solidworks.com/community/general/solidworks-world-2016-top-ten-list/content

10 nejlepších nápadů SolidWorks skutečně zapracuje. Nejlepší na tom je, že pro požadavky mohou uživatelé sami hlasovat. Byli byste ochotní podpořit a hlasovat pro nápad pocházející z hlav českých (a slovenských) konstruktérů? Napadá vás něco co by urychlilo práci nebo ovládání programu? Cokoli konstruktivního, co by se dalo v SolidWorks vylepšit?

Přílohy

26. 11. 2015 v 9:59

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #61927

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj,

už jsem na to koukal v tomhle článku http://www.mujsolidworks.cz/napada-vas-co-vylepsit-v-solidworksu/

Zkusím/e se hecnout a na něco přijít 🙂

27. 11. 2015 v 8:37

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #61957

Marek Pagáč
Moderátor
14 příspěvků

Vážení čtenáři, uživatelé a návštěvníci portálu MujSolidWorks.cz. Pojďme společnými silami podpořit zajímavé nápady, kterými vylepšíme pracovní prostředí v SOLIDWORKSu 2017. Podat návrh je jednoduché a poslouží vám k tomu návod Napadá vás, co vylepšit v SOLIDWORKSu? jak uvádí pepe. Prosaďme alespoň jeden z nich prostřednictvím ankety, která bude probíhat od 14. prosince 2015 do 22. ledna 2016. Ukažme, že má Česká republika silnou uživatelskou komunitu a dokáže ovlivnit vývoj SOLIDWORKSu 🙂 Podáte-li jakýkoliv námět či nápad, uveďte zde název a odkaz. Mile rád vaše nápady podpořím. Je to parádní výzva 🙂

2. 12. 2015 v 0:43

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62019

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Abych tady netroškařil, napadlo mě, že by se mi v SW líbilo, kdyby bylo možné odměřovat čas strávený modelováním jednotlivých dokumentů. Zkrátka otevřu díl, sestavu, nebo výkres a přes nějakou nabídku bych mohl zobrazit jak dlouho to trvalo vymodelovat. Může se hodit nejen pro zajímavost, ale i třeba pro fakturaci práce…

Myslíte že je to dobrý nápad? Napadá vás něco dalšího?

2. 12. 2015 v 7:26

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62020

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Mě by se líbil návrat jednoduchého MoldFlow, co býval tuším, ve verzi 2005.

3. 12. 2015 v 15:06

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62041

andrew
Moderátor
65 příspěvků

Mě by se líbil návrat jednoduchého MoldFlow, co býval tuším, ve verzi 2005.

Jo jo, pamatuju 😉

Mě v SWX léta letoucí chybí to, co jsme kreslili na prkně či v ACAD kreslítku – a sice dvouřádkové pozice, které by mohli obsahovat odkaz na více než jednu vlastnost (typicky Pozice – Materiál … nebo Pozice – Název … Pozice – číslo dílu atp.). Viz. obrázky v příloze.

Přílohy

3. 12. 2015 v 18:57

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62050

Ales
Účastník
272 příspěvků

Já bych uvítal takovou asi úplně jednoduchou drobnost – kompletně předělat způsob nastavování barev entit ve výkresu 🙂 A to tak, aby byl logický a intuitivní. No já vím … proto to ani nepíšu do těch oficiálních požadavků 🙂

3. 12. 2015 v 21:15

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62053

andrew
Moderátor
65 příspěvků

Hele mi to nepřijde jako blbost … to nastavování barev je fakt takové trochu fosilní. Na druhou stranu, používá to někdo? Já za posledních 5 let to použil … dvakrát??

3. 12. 2015 v 21:24

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62054

andrew
Moderátor
65 příspěvků

Ještě jednou přikládám obrázky ke dvouřádkové pozici, až teď jsem si uvědomil, že jsou vložit přímo do textu a nejen jako příloha 😉

01

02

3. 12. 2015 v 21:55

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62055

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Já ve výkresech používám barvy jen když potřebuji přebarvit nějakou kótu nebo čáru jako změnu. Hladiny taky nepoužívám.

Spíš bych jako vítané vylepšení viděl u  objemového odebrání tažením volbu „frézovat“. Konkrétně jde o to, aby nebyl například problém s tažením tělesa po ostré křivce, kde teď vyskakují hlášky o samoprotínajících se plochách.

4. 12. 2015 v 0:23

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62056

Ales
Účastník
272 příspěvků

„Hele mi to nepřijde jako blbost … to nastavování barev je fakt takové trochu fosilní. Na druhou stranu, používá to někdo? Já za posledních 5 let to použil … dvakrát?“

Njn, tady asi bude co člověk to odlišný způsob využití. Já to zase používám docela často. Dělají se prezentační výkresy do dokumentace, manuálů a podobně a tam se ty barvy hodí. Občas se tam hodí něco dokreslit, řezy místo šrafování vybarvit, každý díl v sestavě jinou barvou. Ale i v normálních výkresech mám kóty barevně, vypadá to líp a je to snad i přehlednější. A ještě mě nikdo nesjel za to, že to není podle normy 🙂

4. 12. 2015 v 9:15

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62058

andrew
Moderátor
65 příspěvků

Spíš bych jako vítané vylepšení viděl u objemového odebrání tažením volbu „frézovat“. Konkrétně jde o to, aby nebyl například problém s tažením tělesa po ostré křivce, kde teď vyskakují hlášky o samoprotínajících se plochách.

Těžko říct … tady se dostáváš na pomezí mezí cad a cam ;-). Mohl bys nahodit nějaký příklad? Obrázek?

4. 12. 2015 v 13:12

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62060

Ales
Účastník
272 příspěvků

Já tohle celkem chápu, taky by se mi to hodilo. „Frézování“ je jen název, ale zjevně to má být obecná vodicí drážka pro čep, po libovolné trajektorii na válcové ploše, včetně samoprotínajících se úseků (což neimplikuje chybnou konstrukci, třeba u krokového mechanismu je to přímo žádoucí konstrukční postup).

4. 12. 2015 v 15:09

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62062

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj všem,

co byste řekli na to, kdyby vám SolidWorks po každém spuštění nabídl automaticky poslední otevřené dokumenty, nebo výběr šablon pro tvorbu nového?

Něco podobnýho má tuším Inventor. Pro ty, kdo by to tak chtěli, by zde mohlo být třeba nějaké systémové zatržítko „Zobrazit poslední otevřené dokumenty po startu Solidworks“.

Mrkněte na moji profi fotomontáž v příloze 😀

Přílohy

4. 12. 2015 v 15:11

Odpověď na: Hlas lidu ve vývoji SolidWorks (Top 10) #62064

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Myslím si, že když by měl nějaký požadavek uspět, tak by měl být co nejobecnější. Mám na mysli například vazby-ty vytváří skoro každej. Vytvářeli jste někdy vazby se stejnýma hodnotama? Například mám několik různě velkých dílů a chci mezi nimi mít stejný odstup. Když vytvářím vazbu Vzdálenost, musím pokaždé zadat hodnotu (ikdyž je furt stejná). Líbilo by se mi vylepšení, kdyby šlo mnou vybranou vazbu opakovat. Kdyby se dala přišpendlit pro opakování, např. viz obrázek

Mate

Odpověď na téma

Reklama

Reklama