Téma: Hláška – Nelze vytvořit soubor deníku….. - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

28. 2. 2016 v 9:10

Hláška – Nelze vytvořit soubor deníku….. #63483

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Setkal jste se někdo s tím že při spouštění Solidworks se objeví hláška „Nelze vytvořit soubor deníku. Automatické obnovení nebude fungovat. Na tomto počítači je již spuštěna další relace Solidworks.“ viz přiložený obrázek

Problém je že toto hlášení se objeví už při prvním spuštění Solidworksu po startu počítače, takže nedává smysl.

OS počítače je Win 10, Solidworks je ve verzi 2016 SP2.

Díky.

 

28. 2. 2016 v 15:23

Odpověď na: Hláška – Nelze vytvořit soubor deníku….. #63485

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Zkuste se podívat do systémového správce úloh. Třeba tam bude z nějakého důvodu více procesů solidworksu.

29. 2. 2016 v 8:21

Odpověď na: Hláška – Nelze vytvořit soubor deníku….. #63508

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj všem,

může to být tím, co píše .RF., nebo jsem to tenkrát řešil, teda já ne, ale naše podpora, takto:

Nelze vytvořit soubor deníku

Tato chyba se zobrazuje při spouštění SolidWorks. Ve většině případů se jedná o poškozený záznam v registrech Windows. Následující klíč stačí odstranit nebo přejmenovat (záloha). Při dalším spuštění SolidWorks se automaticky vytvoří se správnými hodnotami a nemělo by docházet k výskytu chyby.

 

Počítač\HKEY_Current_User\Software\SolidWorks\SolidWorks_verze\Extreferences\SolidWorks Journal Folders

Pozor jen na pohyb a práci v registrech, u nás to mají na starost IT. Snadno si nesprávným zásahem můžeš rozvrtat kde co 🙂

29. 2. 2016 v 18:19

Odpověď na: Hláška – Nelze vytvořit soubor deníku….. #63520

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Děkuji za reakce. Problém byl přesně tam jak píše pepe.

2. 3. 2016 v 7:00

Odpověď na: Hláška – Nelze vytvořit soubor deníku….. #63527

pepe
Účastník
682 příspěvků

Super! Tenhle problém se mi tuším objevil po zkopírování nastavení SolidWorks z jednoho počítače na druhý..

3. 3. 2016 v 14:47

Odpověď na: Hláška – Nelze vytvořit soubor deníku….. #63618

QBczech
Účastník
294 příspěvků

To je přesně ten důvod proč kopírování nastavení nepoužívám 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama