Téma: HSMWorks a následná simulace na dílně - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

15. 9. 2015 v 7:14

HSMWorks a následná simulace na dílně #61042

VitH
Účastník
24 příspěvků

Zdravím vás, mám menší problém. Po nachystání programu na obrábění se chlapom nedaří spustit simulaci průchodu přímo na mašině na dílně. Respektive simulace proběhne, ale pouze výpočetní – chybí grafický náhled. Podle jejich slov to vždy funguje, chyba je prý jen u programů odemě. Ptám se tedy, jestli jsem někde něco nezapomněl zapnout v HSMWorks postprocesoru?

15. 9. 2015 v 12:06

Odpověď na: HSMWorks a následná simulace na dílně #61043

VitH
Účastník
24 příspěvků

Vyřešeno – chyběl mi zakliknutý model v projektu.

4. 5. 2017 v 20:04

Odpověď na: HSMWorks a následná simulace na dílně #69355

tomatom
Účastník
63 příspěvků

Jde nejak nastavit korekci nastroje tak jak to je v heidehainu ? Tedy pgm draha je na hrane kapsy a az dle zvoneho nastroje z tabulky nastroju se draha zmeni dle polomeru nastroje….

Tak jak to funguje v HEID. Simulatoru ten bohuzel v demu jede jen na 100 radku :-P:-(

9. 5. 2017 v 7:19

Odpověď na: HSMWorks a následná simulace na dílně #69406

Doghi
Účastník
26 příspěvků

Pouze některé operace umožňují řízení na korekci.

2D kontura toto umožňuje ve 4. záložce, jak je volba „v počítači“, tak ta se změní na „v řídícím systému“.

Pak je generovaná dráha na střed nástroje s korekcí dle poloměru ve stroji.

Pokud se tedy Váš dotaz týká HSMWorksu. Alespoň tak jsem jej pochopil.

10. 5. 2017 v 17:15

Odpověď na: HSMWorks a následná simulace na dílně #69410

tomatom
Účastník
63 příspěvků

HSMWorksu ano ale v simulaci??? abych mohl zkontrolovat ze si obsluha muze dat „“ jakykoliv prumer nastroje (nebo do jakeho prumeru), nekdy se stane kdyz jsou male useky drahy ze to HEIDN nespocita a zahlasi mala draha nebo maly radius ci neco podobneho….

10. 5. 2017 v 22:09

Odpověď na: HSMWorks a následná simulace na dílně #69411

Doghi
Účastník
26 příspěvků

Tak pokud vím, tak Fanuc s Manual Guide to v simulaci umí. Nikdy jsem ale nezkoušel to přepsat na hodně jiný rozměr. Malé úseky by mu vadit neměly. Jen vnitřní rádiusy.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama