Téma: "inteligentní" modelování - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

23. 3. 2009 v 17:54

"inteligentní" modelování #51559

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Dobrý den, na cdesign.cz jsem se dočetl, že SW2009 by měl podporovat „okažité modelování“ něco ve smyslu co se chystá do „Catie V6“, nebo „Inventor Fusion“. Mělo by se jednat o „inteligentní“ modelování (kliknete na hranu a u kurzoru vyskočí „lišta“ s příkazy raoblit, zkosit; klinete na plochu a nabídne vám to posunutí, zkoseni atd…), nikde jsem však zádný takový modul nenašel.

24. 3. 2009 v 6:33

Re:Re: „inteligentní“ modelování #52851

kohen
Účastník
486 příspěvků

Nevím co si pod inteligentním modelováním představuješ. V SolidWorksu je možné využít ikonu „Instant 3D“ v cz „Rychlé 3D“. Při zaškrtnutí tlačítka je aktivováno rychlé modelování, viz. např. přiložené video.
http://www.youtube.com/watch?v=YBbtMnZ103w

24. 3. 2009 v 8:18

Re:Re: „inteligentní“ modelování #52852

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Ano, toto hledám. V počeštěném SW předpokládám že se jedná i ikonku „Rychlé 3D“, která ovšem umne funguje pouze omezeně (upravení vysunutí). Toho, co je ukázáno v přiloženém videu, nejsem schopen dosáhnout.

24. 3. 2009 v 13:33

Re:Re: „inteligentní“ modelování #52853

kohen
Účastník
486 příspěvků

Chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet až se dostanete na požadovanou úroveň. Odpověď zní, že za dvě hodiny strávené u SolidWorksu nedokážete to co člověk s letitou praxí.
Podle mně je ale důležitější výsledek. Čas strávený modelováním je zanedbatelný oproti času, který musíte věnovat samotné konstrukční práci (vymyslet, vyhledat, vytipovat, spočítat, navrhnout, zkontrolovat, atd.).

Odpověď na téma

Reklama

Reklama