Téma: KOREKCIA PRIEMERU NASTROJA V SOLIDCAMe - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

19. 1. 2011 v 20:34

KOREKCIA PRIEMERU NASTROJA V SOLIDCAMe #51907

Tomas_Nove-Zamky
Člen
13 příspěvků

Zdeavičko páni, mam na vas jednu otazku da sa v solid came nastavit neako aby postprocesor generoval G kod (heidenhein) s korekciami nastroja RR,RL a nie len R0?? uz ma unavuje stale generovat novy program ked sa musia prebrusit frezy. Alebo sa s tym neda nic robit?? Na stolarsokm CNC je cam kde nieje s tymto problem neprogramuje sa totiz nastroj priamo do operacie len pozicia zasobnika a priblizny priemer +/-2mm je dovolena odchylka zadaneho priemeru od priemeru nastroja definovaneho v zasobniku. cam vygeneruje program s ohladom na korekciu a potom ked sa da nabrudeni nastroj tak sa len do kolonky korekcia priemeru v zozname zalozenych napise dany rozmer a program bezi dalej bez najmensich problemou. dost ma to otravuje aj ked sa odladuje novy program sice nastroje su zamerane na optike ale mi frezujeme bezne rozmery s toleranciou H6 H7 a vtedy nie vsetky sedia a potom musim generovat znovu program s tym ze v nom zapisem priemer nastroja podla prveho vyrobeneho kusu… a v pripade ze je to kusova robota tak je to na zblazdnenie..
diky za odpovede.
podotikam ze postprocesor mam univerzalny pre vsetky iTNC530 ale bezi ako ma a vsetky funkcie mi sedia a aj vrtacie cikly.

20. 1. 2011 v 8:28

Re:Re: KOREKCIA PRIEMERU NASTROJA V SOLIDCAMe #54131

rhinos
Člen
35 příspěvků

Korekce samozrejme zapnout v SC jde.Viz prilozeny obrazek zaskrtavatko nastrojova korekce.
Samozrejme to musi mit podporu v postprocesoru ale predpokladam ze tam to je.
To se da celkem jednoduse vyzkouset…
Ale i pokud by to tam nahodou nebylo tak se da zapnout tzv. rozdilova korekce.
To funguje tak ze vygenerujes klasicky program napriklad na D10 ale na stroji mas D9.7
Ve stroji pak v tabulce nastroju zadas jako korekci misto R5 R-0.15
Pokud bys měl D10 zadáš R0
v nc kodu jen rucne zapnes korekci G41/G42

Odpověď na téma

Reklama

Reklama