Téma: Kótování od středu díry - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

15. 9. 2016 v 13:27

Kótování od středu díry #65999

Pavel Urbášek
Účastník
7 příspěvků

Mohl by někdo poradit jak okótovat daný model na výkresu? Jelikož od žlutých a šedých stran by se kótovat nemělo a mělo by to být od středu díry.
Ví někdo jak na to?

Díky za tipy.

15. 9. 2016 v 18:52

Odpověď na: Kótování od středu díry #66002

Krcho Jakub
Účastník
6 příspěvků

koty

Zdravím, pokud potřebujete kótovat od středu, tak mě napadá jedna z možností, že si zobrazíte ve výkrese skicu vysunutí. V možnostech si zapnete možnost zobrazení středů oblouků ve výkrese a od těchto bodů je možno kótovat.

16. 9. 2016 v 6:57

Odpověď na: Kótování od středu díry #66004

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Zdravím, pokud potřebujete kótovat od středu, tak mě napadá jedna z možností, že si zobrazíte ve výkrese skicu vysunutí. V možnostech si zapnete možnost zobrazení středů oblouků ve výkrese a od těchto bodů je možno kótovat.

Pokud chcete kótovat od středů kružnic, stačí kliknout na obvod kružnic. Není nutné zobrazovat nějaké skicy.

16. 9. 2016 v 8:00

Odpověď na: Kótování od středu díry #66006

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Přesně tak, jak píše .rf. zobrazovat skici je opravdu zbytečné, protože středy děr zakótuješ i kliknutím na kruhovou hranu. Pokud chceš mít přece jen lepší pocit, že klikáš do středu děr, je možný si na výkrese jednoduše zobrazit Pomocné osy:pomocné osy

 

16. 9. 2016 v 8:23

Odpověď na: Kótování od středu díry #66007

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

další možností je nasázet si na díry „středové značky“ a kótovat od nich…

16. 9. 2016 v 8:31

Odpověď na: Kótování od středu díry #66008

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Když si tak čtu ten původní dotaz, co je myšleno těmi barevnými stranami, a proč by se od nich nemohlo kótovat? Napadla mě ještě jedna alternativa a tou je tabulka děr, viz nápověda:

http://help.solidworks.com/2016/czech/solidworks/sldworks/t_create_hole_table.htm

19. 9. 2016 v 9:48

Odpověď na: Kótování od středu díry #66026

Pavel Urbášek
Účastník
7 příspěvků

Barvy značí typ opracování plochy a od některých nelze kótovat a proto se to kótuje od středu některé díry. Tím odpovídám i na připomínku s tabulkou děr, která mi pouze určí rozměry a umístění děr.

19. 9. 2016 v 11:29

Odpověď na: Kótování od středu díry #66032

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Co třeba takhle?

co třeba takhle

Dát si počátek tabulky děr zároveň s počátkem Svislé a Vodorovné souřadnicové kóty.

Pozn: pro přehlednost jsem skryl středové značky

Odpověď na téma

Reklama

Reklama