Téma: Kótování průměru přes osu. - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

15. 2. 2018 v 15:20

Kótování průměru přes osu. #71844

Miroslav Ryzák
Účastník
2 příspěvky

Zdravím,

potřeboval bych poradit s okótováním průměru přes osu.

1. chytnu osu čepu a pak osu součásti z toho se mi udělá kóta 50.

(černá kóta ø100 je nafixlovaná)

potřebuji abych kótu 50 změnil na průměr a aby neměla jednu vynášecí čáru, tak jako je ta červená. (Přidat tam ø, nebo kótu nějak nafixovat)

Dřív jsem dělal v inventoru a tam to pro mě bylo pár kliků.

 

Youtube apod. jsem zkoušel i tady na fóru, ale většinou kótují průměr ve výřezu a tam se ta kóta mění sama.

Moc díky

Míra

Přílohy

15. 2. 2018 v 21:54

Odpověď na: Kótování průměru přes osu. #71847

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

1) zakótovat, pravým tlačítkem kliknout na vynášecí čáru a dát skrýt vynášecí čáru

2) pravým tlačítkem kliknout na tu tečku u šipky kóty a vybrat zakončení bez ničeho

3) přejít doleva do nabídky a před text kóty (<DIM>) dát symbol průměru nebo před ní napsat <MOD-DIAM>

Snad se to z mýho návodu dá pochopit 🙂

Přílohy

22. 7. 2019 v 15:00

Odpověď na: Kótování průměru přes osu. #77025

Miroslav Ryzák
Účastník
2 příspěvky

1) zakótovat, pravým tlačítkem kliknout na vynášecí čáru a dát skrýt vynášecí čáru 2) pravým tlačítkem kliknout na tu tečku u šipky kóty a vybrat zakončení bez ničeho 3) přejít doleva do nabídky a před text kóty (<DIM>) dát symbol průměru nebo před ní napsat <MOD-DIAM> Snad se to z mýho návodu dá pochopit 🙂

Trochu jsem zaspal, ale oživme to!

No problém je právě u tohoto postupu, že tam nemám průměr, ale poloměr od osy. A když daný poloměr přepíši a přidám značku průměru, tak zůstane při změně modelu v přepsaném stavu.

Např.: Rotační součást v řezu, která má na jedné vstup a na druhé ne. V tom vstupu je odebírán materiál a já potřebuji zakótovat průměr. viz příloha

Přepsat to není cesta.

 

Přílohy

23. 7. 2019 v 14:06

Odpověď na: Kótování průměru přes osu. #77028

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, asi jediná cesta je vytvořit kótu průměru ve skice a tu pak z dílu importovat do pohledu řezu. pak stačí skrýt kótovací a vynášecí čáru

2. 8. 2019 v 22:46

Odpověď na: Kótování průměru přes osu. #77065

Petr Skalicky
Účastník
1 příspěvek

Pokud tě dobře chápu, tak stačí jen změnit nastavení koty z radiusu na průměr. Popř. pokud to nejde jako v mém v připadě u řezu A-A můžeš použit propojení poznámky s danou kotou (nova poznamka a klikni na danou kotu)

Přílohy

5. 8. 2019 v 10:28

Odpověď na: Kótování průměru přes osu. #77068

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

průměrovou kótu vytvoříš už ve skice v modelu a pak ji ve výkrese naimportuješ do pohledu řezu pomocí funkce Popis modelu:

21. 10. 2019 v 18:27

Odpověď na: Kótování průměru přes osu. #77743

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

vzpomněl jsem si, že tu ten dotaz padl, použil jsem způsob s kótou v modelu, mnohem lepší než to přepisovat..

Odpověď na téma

Reklama

Reklama