Téma: Kótování radiusů děr v řezu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

3. 4. 2012 v 15:45

Kótování radiusů děr v řezu #52079

Peta
Člen
2 příspěvky

Zdravím všechny a chtěl bych Vás požádat o radu, jak okótovat průměr díry v řezu, kdy je řez veden pouze přes jednu polovinu díry (v ose díry řez odskočí na jinou úroveň…- různé díry se mě ve směru řezu překrývají, proto je potřebuji „říznout pouze částečně“).
Zajímá mne, zda jde vytvořit kóta jak průměru, tak i poloměru s tím, že je tam pouze jedna vynášecí čára od hrany díry a na ose díry „mizí kóta do ztracena“.
Používám SW 2012.

Díky moc za radu.

Peta

4. 4. 2012 v 5:40

Odpověď na: Kótování radiusů děr v řezu #54696

kohen
Účastník
486 příspěvků

Pravým tl. klik na šipku kóty + zvolit „Skrýt kótavací čáru“

obr

Přílohy

4. 4. 2012 v 5:41

Re:Re: Kótování radiusů děr v řezu #54697

tonemas
Účastník
36 příspěvků

Klikni pravím tlačítkem mysi na vynášecí čáru a dej „Skrýt vynášecí čáru“. Pak můžeš samozřejmě změnit i konec kótovací čáry tak, aby nekončila šipkou. Opět pravé tlačítko na konec, který chceš změnit…
Taky můžeš přepsat hodnotu kóty dle potřeby. Po kliknutí na kótu zaškrtneš v PropertyManageru „Zobrazovaná hodnota“ a vepíšeš co potřebuješ.

4. 4. 2012 v 5:49

Re:Re: Kótování radiusů děr v řezu #54698

kohen
Účastník
486 příspěvků

Pokud jen změníš konec kótovací šipky nejde měnit délka kóty a zůstává vynášecí čára. S přepisováním hodnoty kót bych byl opatrný = při úpravě nebude kóta odpovídat aktuálnímu stavu a chyba je na světě. Několikrát jsem si říkal, to už nikdy nepoužiji, ale Murphyho zákony platí na 100%.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama