Téma: Kusovník, číslovani stran, retezovej text - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

22. 1. 2018 v 13:19

Kusovník, číslovani stran, retezovej text #71531

Pauly88
Účastník
8 příspěvků

Zdravim,

Potrebujem vyriesit niekolko problemov, alebo aspon najst odpoved ci je to mozne:

1. mam tabulku kusovniku, je mozné pridat stlpec ktory by císloval riadky 1,2,3,… idealne od č.2. 1 bude popisové pole. napr cez vzorec.

2. Je možné automaticky číslovat listy vykresov napr na 3. liste znovu od 1? ide mi o to, ze kusovniky mame na vlastnom papieri ale v SW su pokracovanim vykresov.

 

3. je mozne preniest automaticky text z listu 1. kde je CAD model, z ktoreho su generovane udaje do listu dalsieho, kde sa uz nenachadza CAD model?

Cize v razitku bude na kazdom liste rovnaky nazov vykresu a číslo z CAD modelu?

Přílohy

24. 1. 2018 v 7:46

Odpověď na: Kusovník, číslovani stran, retezovej text #71552

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Ahoj @Pauly88 zkusím odpovědět na tvůj první dotaz:

1. mam tabulku kusovniku, je mozné pridat stlpec ktory by císloval riadky 1,2,3,… idealne od č.2. 1 bude popisové pole. napr cez vzorec. 

Myslím, že není potřeba přidávat novej sloupec, protože to kusovník umí sám. Stačí se podívat do sloupce vlevo, kde se nastavuje kusovník. Je tam možné nastavit od kterého čísla má začít číslování položek.. Koukni na obrázek.

Kusovník

24. 1. 2018 v 8:38

Odpověď na: Kusovník, číslovani stran, retezovej text #71555

Pauly88
Účastník
8 příspěvků

no moj problem je že potrebujem ocislovat riadky nie party. Riadky myslim presne tie iste cisla ako su v modrom stlpci na obrazku.

24. 1. 2018 v 12:07

Odpověď na: Kusovník, číslovani stran, retezovej text #71556

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Aww, tak to by mě nenapadlo. A na co to potřebuješ? Vždyť to se stejně netiskne.
Ještě jsem neviděl kusovník kde by se kromě číslování pozic číslovaly i řádky. Není to trochu zbytečné?

24. 1. 2018 v 12:26

Odpověď na: Kusovník, číslovani stran, retezovej text #71558

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Hej jo, ale půjde to. Zkus použít rovnice v kusovníku:

EQ in BOM

Syntaxe: ='<FONT size=3.5>Č. POLOŽKY‘-1

Víc info zde:
http://help.solidworks.com/2018/czech/SolidWorks/sldworks/c_Equations_in_Tables_and_BOMs.htm

24. 1. 2018 v 12:29

Odpověď na: Kusovník, číslovani stran, retezovej text #71559

Pauly88
Účastník
8 příspěvků

Je to firemna sablona, ja ju automatizujem. Sluzi to ako suradnice bunky pre sprievodny dokument. Ale uz mi aj zo SW povedali ze jedine rucne.

Ja som rozmyslal o vlastnosti rovnice, ci tam sa to neda nadefinovat.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama