Téma: Kusovník – předvyplněný - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

12. 3. 2014 v 6:20

Kusovník – předvyplněný #52340

darkness
Člen
11 příspěvků

Ahoj,
prosím o radu.
Chci vytvořit šablonu pro kusovník, kde bude již jedna pozice předvyplněna a fyzicky se tím pádem v modelu vůbec nebude vyskytovat.
Ostatní díly se načtou z modelu…

Děkuji

12. 3. 2014 v 18:48

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55504

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Nebylo by jednodušší vytvořit si šablonu sestavy s vloženou virtuální součástí.

13. 3. 2014 v 13:01

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55505

darkness
Člen
11 příspěvků

JJ to by šlo… díky za radu!

akorát mi ta součást virtuální nelze uložit v šablone 🙁

14. 3. 2014 v 6:44

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55506

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Tak střílel jsem od boku. Prostě mě to napadlo jako možnost. Vyzkoušené jsem to neměl.

14. 3. 2014 v 8:22

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55507

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Asi to nebude pro SolidWorks úplně košer řešení, ale zkuste.
– vytvořte si sestavu s vloženým interním (virtuálním) dílem, uložte jako *.sldasm
– přejmenujte na *.asmdot
– zkopírujte do složky šablon

17. 3. 2014 v 7:59

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55508

darkness
Člen
11 příspěvků

no, je to trochu krkolomné, po uložení a přejmenování se to nechová jako šablona.

Při příkazu nový se to otevře jako sestava pro čtení, musím dát uložit jako, pak vybrat koncovku sestavy, a teprve pak mohu uložit pod jiným názvem…

Použitelné to je ale…

Divím se že to v SW nejde udělat nějak jednodušeji…

17. 3. 2014 v 11:56

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55509

kohen
Účastník
486 příspěvků

Předchozí řešení se mi zdají trochu složité, takové drbání přes rameno. Co takhle udělat norální kusovník, poté např. první řádek přepsat textem, pak nastavit číslování dílů od čísla 2 = první řádek bude prostý text, zbytek bude kusovník dle modelu. Takto vytvořený kusovník dáš uložit jako šablonu = v prvním řádku zůstane text (můžeš kdykoli přepsat) a zbytek se bude chytat na model.
Nemám to vyzkoušené, ale mohlo by to tak fungovat.

19. 3. 2014 v 4:53

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55510

darkness
Člen
11 příspěvků

Kohene – to jsem zkoušel jako první variantu, je to intuitivní, ale… nefunguje. po vložení kusovníku vypsaný řádek prostě zmizí… a číslování zůstane (tedy např. od dvojky)

19. 3. 2014 v 6:38

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55511

kohen
Účastník
486 příspěvků

Ještě jsem to nezkoušel = nepotřeboval jsem to!
Pak zbývá virtuální součást, nebo vkládat manuálně řádek a dopsat co potřebuješ. Snad by šlo vytvořit makro pro usnadnění práce, ale na to chce mít čas se tomu věnovat.

16. 10. 2014 v 11:04

Re:Re: Kusovník – předvyplněný #55512

Optheron
Člen
30 příspěvků

niekedy davno som nieco podobne riesil v Inventori, tiez tam bol s tym problem ale nakoniec sme to vyriesili tak ze do peciatky sme pridali natvrdo ten prvy riadok z kusovnika s tym ze sme tam nastavili aby sa tie hodnoty dali upravovat
akurat to cislovanie si budes musiet nastavit od dvojky kedze jednotka uz bude v peciatke

Odpověď na téma

Reklama

Reklama