Téma: Loft - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

6. 7. 2011 v 9:02

Loft #51911

cimo19
Člen
4 příspěvky

Konkrétne mám problém s funkciou Loft / ťahanie profilov viď. moje video na youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=Q8qYjmkGKUQ

Nedari sa mi vytiahnuť druhý poloblúk a netuším kde je problém, viete mi pomôcť? Neustále to hlási „Guide curve 1 is invalid“ Ďakujem.

6. 7. 2011 v 20:48

Re:Re: Loft #54139

MAD_BOXs
Účastník
88 příspěvků

Podle mě tam máš dvě čáry, které se ti překrývají. Při tvoření druhého obdélníku….Asi pak neví na kterou se má připojit, jako osu.

30. 7. 2011 v 9:07

Re:Re: Loft #54140

tomatom
Účastník
63 příspěvků

prihod model treba na neco dojdem

a jinak bych doporucil vodici skycu (jak to tam delas ctvereckama a radiusama nakreslit jednim tahem, vezmes primku nakresli primku a kdyz mysi prejedes pres konec primky tak se otomaticky prepne primka na radius nakreslis radius potom zas a muzes udelat primku atd…

potom pridas jen nejake vazby koty a vodici krivka je hotova a dle meho mnohem rychleji

30. 7. 2011 v 21:41

Re:Re: Loft #54141

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

shlédnul jsem video…
můj názor je, že tvorba vodicí křivky je zbytečně složitá. Jak psal Tomatom, stačí jenoduše dělat čáru, navazující čára se dokáže změnit v tečný oblouk jednoduchým pohybem myši zpět ke koncovému bodu první čáry a podle toho kam pak myš pojede bude oblouk kolmý, nebo tečný na předchozí čáru. Stejného výsledku lze dosáhnout mačkáním klávesy „A“ která přepíná následný oblouk a čáru.
Co se týká tažení po oblouku, který nejde, je jednoduchá pomoc. Buď v okně pomocné křivky, nebo na zamýšlené vodicí čáře pravým tlačítkem myši se vybere „správce výběru“. Pak už jen stačí vybrat oblouk a potvrdit a je hotovo.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama