Téma: modelování plechového dílu v sestavě - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

16. 6. 2018 v 10:03

modelování plechového dílu v sestavě #73416

romann
Účastník
126 příspěvků

Dobrý den.

 

Vymodeloval jsem si schody, vytvořil sestavu.

Potřebuji bočnice k tomu hotovému schodišti.

V sestavě jsem si udělal skicu té bočnice podle tvaru schodiště = skica.

 

Jak z té skici udělat plechový díl? Tu skici mám někam zkopírovat?

Jak postupovat?

 

děkuji

romann

 

18. 6. 2018 v 11:05

Odpověď na: modelování plechového dílu v sestavě #73421

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

já to neotevřu, je to v novějším SW (mám 2016). Ta skica je nakreslená přímo v sestavě? Jestli ano, tak asi nejjednodušší udělat nový díl a skicu do něj normálně zkopírovat..

18. 6. 2018 v 11:38

Odpověď na: modelování plechového dílu v sestavě #73422

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, asi nejjednodušší je vložit nový díl a převést skicu – díl bude kontextově spojen se sestavou. v command manageru Sestava > Vložit součást > Nový díl > klikneš na boční plochu schodiště, vytvoří se nová skica v rámci nového dílu, převedeš entity a vytvoříš plech

Přílohy

18. 6. 2018 v 11:53

Odpověď na: modelování plechového dílu v sestavě #73424

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

ahoj, asi nejjednodušší je vložit nový díl a převést skicu – díl bude kontextově spojen se sestavou. v command manageru Sestava > Vložit součást > Nový díl > klikneš na boční plochu schodiště, vytvoří se nová skica v rámci nového dílu, převedeš entity a vytvoříš plech

Jo já právě nemám rád, když je to propojený se sestavou, tak jsem radil udělat nový díl..

18. 6. 2018 v 12:02

Odpověď na: modelování plechového dílu v sestavě #73425

QBczech
Účastník
294 příspěvků

ahoj, asi nejjednodušší je vložit nový díl a převést skicu – díl bude kontextově spojen se sestavou. v command manageru Sestava > Vložit součást > Nový díl > klikneš na boční plochu schodiště, vytvoří se nová skica v rámci nového dílu, převedeš entity a vytvoříš plech

Jo já právě nemám rád, když je to propojený se sestavou, tak jsem radil udělat nový díl..

Jo jasně. To spojení se sestavou nemusí být vždy výhodné, ale jde to řešit. Stačí otevřít zkopírovanou skicu v novém díle a pak menu Nástroje > Vazby > Zobrazit/odstranit vazby. V rolovacím menu vybrat Určené v kontextu a pak kliknout na Odstranit vše. Pak stačí jen volné entity znehybnit vazbou Pevná.

22. 6. 2018 v 22:43

Odpověď na: modelování plechového dílu v sestavě #73445

Ales
Účastník
272 příspěvků

Jo já právě nemám rád, když je to propojený se sestavou, tak jsem radil udělat nový díl..

Já zase každou konstrukci podřizuji božstvu Modifikovatelnosti 🙂 A v tomhle jednoduchém, statickém případě mi přijde jednoznačně vhodné vazbu na sestavu ponechat. Vyrobí se schodiště a plech a když se na všechno zapomene, zavolá stavitel, že to zedníci – naprosto nečekaně – zkurvili, udělali patro o 5 cm vyšší a okamžitě potřebují nechat vypálit nový plech, jinak prý investor bude skákat metr vysoko, když to zjistí. Pak stačí pošolíchat výšku schodu v sestavě a za čtvrt hodiny je nový výkres.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama