Téma: Návrh schodiště se zábradlím - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

4. 4. 2013 v 17:25

Návrh schodiště se zábradlím #52202

JosefV
Člen
2 příspěvky

Návrh ocelového schodiště v programu Solidworks 2013 s detaily na spojovací prvky.
Více na http://modelovani-v-solidworks-a-catia.webnode.cz/

[attachment=4:2cltu7lz]schody5.JPG[/attachment:2cltu7lz]

[attachment=3:2cltu7lz]schody.JPG[/attachment:2cltu7lz]

[attachment=2:2cltu7lz]schody6.JPG[/attachment:2cltu7lz]

[attachment=1:2cltu7lz]schody2.JPG[/attachment:2cltu7lz]

[attachment=0:2cltu7lz]schody3.JPG[/attachment:2cltu7lz]

4. 4. 2013 v 19:36

Re:Re: Návrh schodiště se zábradlím #55086

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Vypadá to pěkně.
Ale mám zkušenost, se kterou se raději podělím, protože to může někomu pomoci.
Když jsme kolaudovali domek, tak mi na podobně řešené zábradlí bylo řečeno, že máme štěstí, že to je „jen“ doma a ne ve veřejném prostranství. Důvod byl ten, že to zábradlí tak jak jej máš navrženo je bezvadný žebřík a to je pro děti lákadlo. Daleko bezpečnější jsou svislé tyčky v předepsaných rozestupech, nebo tabule z tvrzeného skla. To pak vypadá taky dobře a hlavně děti po tom nemohou lézt…

9. 4. 2013 v 8:01

Re:Re: Návrh schodiště se zábradlím #55087

dedecek
Člen
6 příspěvků

Pár měsíců jsem pro jednu firmu podobné tipy schodišť kreslil. S vodorovnou výplní nebyl nikdy problém. Jediné co musela splňovat byla mezera mezi podlahou a první výztuhou a mezera mezi pruty výplně (tak aby dítě nepropadlo). Pravda je že to většinou bylo do rodinných domů a je to 5 let zpátky tak se to třeba změnilo 🙂

@M – by stačilo wrote:

Vypadá to pěkně.
Ale mám zkušenost, se kterou se raději podělím, protože to může někomu pomoci.
Když jsme kolaudovali domek, tak mi na podobně řešené zábradlí bylo řečeno, že máme štěstí, že to je „jen“ doma a ne ve veřejném prostranství. Důvod byl ten, že to zábradlí tak jak jej máš navrženo je bezvadný žebřík a to je pro děti lákadlo. Daleko bezpečnější jsou svislé tyčky v předepsaných rozestupech, nebo tabule z tvrzeného skla. To pak vypadá taky dobře a hlavně děti po tom nemohou lézt…

9. 4. 2013 v 12:37

Re:Re: Návrh schodiště se zábradlím #55088

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Nechci se hádat 🙂 My jsme kolaudovali tak před šesti lety. Technické předpisy schodišť neznám, ale myslím si že každý kolaudační úředník má svou pravdu a s touto pravdou my můžeme těžko hnout. A záleží na tom, na koho narazíme. 🙂
Nicméně, projekt schodiště se mi líbí.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama