Téma: Název součásti - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

26. 7. 2011 v 11:50

Název součásti #51990

maja1
Člen
24 příspěvků

Zdravím. Mám takový menší problém. Potřeboval bych vědět, jak v SW2009 nastavím název výkresu podle součásti ze které je vytvořen? Potřebuju to ptoto, že v jednom výkrese jsem si udělal 20 listů s různými součásti a sestavami (z jednoho adresáře) pro rychlejší export výkresů do pdf. Jenomže je problém, že všechny se jmenujou podle souboru, což je název první součásti. Takže stejný název 20 ti výkresů. Poradil by mi někdo prosím, jak dostat do názvu výkresu název součásti, ze které je vytvořen? Díky Pozn.: Název podle listu nic neřeší.

26. 7. 2011 v 12:27

Re:Re: Název součásti #54384

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Je třeba vytvořit uživatelskou vlastnost v modelu.
Tuto vlastnost pak propojit v popisovém poli s názvem výkresu.

26. 7. 2011 v 18:10

Re:Re: Název součásti #54385

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Pro rychlejší export do PDF, DWG a pod. je výborný „Plánovač úloh Solidworks“ (Programy – SolidWokks – nástroje SolidWorks)
Jednoduše vyberu adresář ze kterého exportovat, vyberu kam exportovat a pak jen chvilku počkám a je hotovo…

27. 7. 2011 v 13:20

Re:Re: Název součásti #54386

maja1
Člen
24 příspěvků

1) Teoreticky by to šlo. Akorát v uživatelských vlastnostech součásti (sestavy) nedokážu vytvořit takové textové pole, které by se odkazovalo na název souboru (to jde jenom ve výkrese). Pokud to nějak jde, tak mi prosímtě napiš jak. Hodně by mi to pomohlo, děkuju

2) Na export je to možná dobré, ale jak říkám, když máš 20 výkresů k jedné sestavě a měníš pokaždé všechny díly, tak je potřeba otevírat jeden výkres po druhém a kontrolovat je. Je jednodužší si to vložit do listů které si popíšeš a akorát si aktivuješ výkres, který chceš právě upravit. A při exportu do pdf si můžeš vybrat které listy exportovat apak se ti převede vše do jednoho pdf souboru, což je supr pro tisk.

28. 7. 2011 v 4:37

Re:Re: Název součásti #54387

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Vytvoříš si uživatelskou vlastnost v modelu, dáš jí nějaký název a hodnotu $PRP:“SW-File Name“.

28. 7. 2011 v 11:39

Re:Re: Název součásti #54388

maja1
Člen
24 příspěvků

Jó, super, díky moc. Mě nenapadlo tam něco vepisovat. Jenom sem si hloupě vybíral z nabídky co bylo k dispozici. Tak ještě jednou díky.

11. 9. 2014 v 11:20

Re:Re: Název součásti #54389

Optheron
Člen
30 příspěvků

Zdravim

existuje moznost rozdelit nazov suboru na Nazov a Cislo vykresu?

00-00-00-00_Nazov suciastky

ked dam $PRP:“SW-File Name“ tak to tam vypise cele

dakujem

12. 9. 2014 v 8:18

Re:Re: Název součásti #54390

QBczech
Účastník
294 příspěvků

@.rf. wrote:

Je třeba vytvořit uživatelskou vlastnost v modelu.
Tuto vlastnost pak propojit v popisovém poli s názvem výkresu.

Já bych doporučil trochu jiný postup: Upravit si formát listu.

1.) Otevři si nový výkres a vyber formát listu, který chceš používat
2.) Menu > Zobrazit > Proměnné odkazů na popisy (zatrhni)
3.) Menu > Úpravy > Formát listu
4.) Poklikej v oblasti razítka na poznámku s číslem výkresu (nebo tu poznámku co chceš změnit) a $PRP:“SW-File Name“ přepiš to tímto: $PRPSHEET:“SW-název souboru(File Name)“
5.) Ulož si to jako *.slddrt, doporučuju změnit název. Menu > Soubor > Uložit formát listu

Pak už stačí jen ve Vlastnostech listu jakéhokoli listu výkresu (i dříve vytvořeného) vybrat formát listu, který sis právě uložil. S modelama nemusíš nic dělat vůbec nic.
Pokud používáš víc formátů listu (A4,A3,atd.) opakuj podobný postup i pro ně.
Napiš jestli to funguje.

12. 9. 2014 v 13:29

Re:Re: Název součásti #54391

Optheron
Člen
30 příspěvků

Dakujem za odpoved, funguje to, ale asi sme sa nepochopili potrebujem rozdelit ten nazov
nazov suboru je SK-00-01_Kocka
a potrebujem to rozdelit, nieco podobne som robil v starsej verzii a tu mi to nefunguje
tam to bolo systemom rozdelenia podla poctu pismen z FileName, ktory tahalo prvych 8 znakov do cisla vykresu a druha cast ako nazov bola komplikovanejsia kde bolo vo vzorci zadane odpocitaj vyber stred a odpocitaj prvych 9 znakov a este muselo odpocitat poslednych 7 co je koncovka s bodkou

FileName: SK-00-01_Kocka
C_vykresu: SK-00-01
Nazov: Kocka

nasiel som ten vzorec
„cislo_vykresu“= part.Extension.CustomPropertyManager(„“).Set(„cislo_vykresu“, Mid (part.GetTitle, InStr (part.GetTitle, „_“)+1, Len (part.GetTitle)- InStr(part.GetTitle, „_“)-7)) ‚ cislo_vykresu

Zobrazi vsetko od potrznika dalej a odpocita poslednych 7 znakov co je koncovka

Edit:
do zostavy davam nazov suboru takto ako uzivatelsku vlastnost, ulozim do sablony
$PRP:“SW-File Name“

14. 9. 2014 v 17:39

Re:Re: Název součásti #54392

Ales
Účastník
272 příspěvků

Vidím, že hlubiny Solidworksu jsou opravdu bezedné 🙂 Kam že se tenhle vzorec má napsat? Do výkresu (resp. šablony)?

16. 9. 2014 v 5:55

Re:Re: Název součásti #54393

Optheron
Člen
30 příspěvků

v SW2009 som to pisal ako vzorec do sablony modelu
treba pridat uzivatelske vlastnosti, v tomto pripade
cislo_vykresu
len si uz nepametam ten zvysok a teraz mi to v 2014 nefunguje

17. 9. 2014 v 9:43

Re:Re: Název součásti #54394

Ales
Účastník
272 příspěvků

Dík. Mně to v 2012 taky nejde, ale aspoň je vidět, že by tam možná něco takového jít mohlo, tak mám co po večerech zkoušet nebo hledat na netu 🙂

18. 9. 2014 v 7:48

Re:Re: Název součásti #54395

QBczech
Účastník
294 příspěvků

@Aleš wrote:

Vidím, že hlubiny Solidworksu jsou opravdu bezedné 🙂 Kam že se tenhle vzorec má napsat? Do výkresu (resp. šablony)?

Souhlasím, že hlubiny Solidworks jsou bezedné. Osobně si myslím, že něco takového by se dalo řešit přes uživatelské vlastnosti a makra. Žel však s něčím takovým nemám zkušenosti. Můj kolega se s nějakým podobným „špekem“ obrátil přímo na obchodníka. Zkuste se taky zeptat jestli by mohli oslovit techniky z vývoje. Myslím že tam bude nějaký ten programátor, co v tom umí chodit.

18. 9. 2014 v 20:40

Re:Re: Název součásti #54396

Mildo
Účastník
126 příspěvků

Priklad…
– na tretom liste más diel,trebars hriadel a taha ti vlastnosti z prveho listu….zatial sa nestracam v poziadavke
– klikni na plochu vykresu, nie na jeho pohlad
– a vyber si z ponuky nieco iné ako Výchozí pohled pre zobrazenie Uz Vlastností
– ked prides k „hranici“pohladu ukazuje sa jeho pradove cislo,no a to presne si vyroluj

PS: a nevadi ti listovanie 2/10 ???

Odpověď na téma

Reklama

Reklama