Téma: nový model k starému výkresu – kóty ztratí vazbu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

20. 11. 2009 v 13:35

nový model k starému výkresu – kóty ztratí vazbu #51712

Anonymous
Člen
318 příspěvků

na základě modelu zákazníka dělám výkres. Když pošle zákazník nový model, tak mi po přiřazení výkresu k novému modelu kóty ztratí vazbu a zezelenají. Některé jdou znova přiřadit, ale většina ne. V AutoCADu šly lehce přetáhnout za koncové body, má solidworks podobnou funkci? Případně jiný postup?
Jak jinak řešit, když je nový externí model a potřebuji zachovat složitý výkres?

22. 11. 2009 v 14:45

Odpověď na: nový model k starému výkresu – kóty ztratí vazbu #53480

alda
Účastník
233 příspěvků

Situaci vyřešíte náhradou importovaneho dílu novým. Na importovaném tělu (ve stromu historie) zvolíte Upravit prvek (dle obrázku) a vyhledáte nový díl. Ve výkresu vám zůstanou kóty navázané. Záleží ovšem, jak moc byl nový model změněn. Např. pokud zákazník zaoblil některou z hran, kóta vám pravděpodobně nezůstane navázaná, protože původní hrana byla nahrazena zaoblením.

zamena_importovaneho_dilu

23. 11. 2009 v 7:31

Re:Re: nový model k starému výkresu – kóty ztratí vazbu #53481

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Díky. Tenhle postup mi nefunguje, sice počítač chroupe, ale zůstane původní model. Tohle mě tolik netrápí, dělám to jinak. Výkresu přiřadím jiný model, kdy před otevřením výkresu mu změním vazbu na nový model.

Jak přiřadit kóty, které ztratily vazbu? Modely dostávám ve stepu a když přiřadím nový model výkresu, všechny kóty jsou zelené a nejdou „přetáhnout“, musím je znova udělat.

23. 11. 2009 v 7:45

Odpověď na: nový model k starému výkresu – kóty ztratí vazbu #53482

kohen
Účastník
486 příspěvků

Bohužel jsem se setkal s podobným problémem a nejrychlejší cesta k cíli byla odpojené kóty smazat a postupně udělat nové.
I když kótuješ 2D výkres, tak kóty přiřazuješ 3D modelu, viz. obr.

7 tipů pro výkres_1 (1)

17. 12. 2009 v 21:26

Re:Re: nový model k starému výkresu – kóty ztratí vazbu #53483

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

@Helena wrote:

na základě modelu zákazníka dělám výkres. Když pošle zákazník nový model, tak mi po přiřazení výkresu k novému modelu kóty ztratí vazbu a zezelenají. Některé jdou znova přiřadit, ale většina ne. V AutoCADu šly lehce přetáhnout za koncové body, má solidworks podobnou funkci? Případně jiný postup?
Jak jinak řešit, když je nový externí model a potřebuji zachovat složitý výkres?

Uchopení koncových bodů a přetažení na novou hranu či bod funguje celkem slušně, alespoň mě v SW2009.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama