Téma: obmedziť pohyb komponentu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

9. 1. 2014 v 10:02

obmedziť pohyb komponentu #52316

DAREK
Účastník
15 příspěvků

Zdravím kolegov konštruktérov,projektantov,kresličov a priaznivcov SW.
Vie mi niekto poradiť ako v zostave vymädzím pohyb komponentu? Príklad mám páku ktorá sa mi volne pohybuje a keď sa dotkne niakeho dielu tak s ním pohne. Dá sa to bez použitia pohybovej studie?

Vopred dík za rady, dúfam že som sa vyjadril zrozumitelne.

10. 1. 2014 v 6:52

Re:Re: obmedziť pohyb komponentu #55443

kohen
Účastník
486 příspěvků

Asi by to chtělo nějaký obrázek, nebo vložit konkrétní příklad = z popisu není přesně jasné o co ti jde.

10. 1. 2014 v 9:10

Re:Re: obmedziť pohyb komponentu #55444

DAREK
Účastník
15 příspěvků

Tak tu je príklad podobnej konštrukcie čo riešim, hádam sa dá z toho viac pochopiť než z môjho nešťastného popisu.
Ide mi o to že keď pohnem s part5 a dotkne sa partu1 tak sa to bude celé hýbať.

10. 1. 2014 v 9:16

Re:Re: obmedziť pohyb komponentu #55445

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Napadá mě jen Mezní vzdálenost, mezi upřesňujícími vazbami. Minimální vzdálenost nastavit na nulu, maximální na nějakou dostatečně velkou hodnotu.
Příklad bohužel neotevřu, na moji verzi je příliš nový.

13. 1. 2014 v 7:24

Re:Re: obmedziť pohyb komponentu #55446

kohen
Účastník
486 příspěvků

Přidáš upřesňující vazby, v tvém případě to bude omezení úhlu ovládací páky tak, aby páka nemohla při přesunutí jít do kolize s rámem (neprolínali se materiály). Díl, který je pouze zavěšen na čepu a pouze v některých okamžicích se pohne, protože do něj narazí některá z pák = díl gravitací visí na čepu vždy svisle dolů jen když do něj narazí páka, tak se pohne.
Pokud by jsi chtěl sledovat celý proces plynule = asi jen pohybovou studií.
Pokud potřebuješ zjistit polohu dílu, visícím na čepu, při určitém nastavení ovládací páky jde to vyřešit konfiguracemi = ovládací páka – vazba přesný úhel, díl na čepu – vazba hrana bude svisle dolu, nebo odpovídající vazba kontaktu dílu s ovládací pákou = záleží na poloze a velikosti úhlu ovládací páky = když díl jen visí na čepu směřuje svisle dolů, nebo na něj tlačí ovládací páka a musí se vložit odpovídající vazba.
Odpověď je trochu chaos, ale autor snad bude vědět o čem se mluví.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama