Téma: Označování čar při kótování výkresu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

4. 3. 2015 v 19:24

Označování čar při kótování výkresu #52481

zeppelin
Účastník
15 příspěvků

Zdravím, když jsem dříve označoval čáry ve výkrese pro kótování, tak při doteku myši čára změnila barvu. Teď mi to zmizelo, při najetí myši na čáru se neděje nic. Nastavuje se to někde?

5. 3. 2015 v 7:18

Re:Re: Označování čar při kótování výkresu #55925

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Podle tvého popisu to vypadá, že máš vypnuté dynamické zvýrazňování.
Dá se to nastavit v Možnosti systému > Zobrazení/výběr > Dynamicky zvýrazňovat

5. 3. 2015 v 8:44

Re:Re: Označování čar při kótování výkresu #55926

zeppelin
Účastník
15 příspěvků

volbu „Dynamicky zvýrazňovat“ mám zapnutou. Ještě jsem zkusil označit „Zvýrazňovat všechny hrany vybraných prvků“, to také nepomohlo.

5. 3. 2015 v 8:56

Re:Re: Označování čar při kótování výkresu #55927

zeppelin
Účastník
15 příspěvků

Vyřešeno! Chyba byla v sekci „Možnosti systému/Barvy“ a položka „Dynamické zvýraznění“. Mě tam naskočila černá barva, stejná jako čáry a proto to zdánlivě nereagovalo. Dal jsem „Obnovit barvy na původní nastavení“ a je tam oranžová barva. Takže správně jsi mě navedl na to „Dynamické zvýraznění“.

5. 3. 2015 v 9:28

Re:Re: Označování čar při kótování výkresu #55928

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Super ! 😉 Zákoutí SolidWorksu mě nepřestanou překvapovat. Dík za tip s těma barvama. Třeba to někdy pomůže, když si to někdo s podobným problémem tady přečte.

5. 3. 2015 v 9:46

Re:Re: Označování čar při kótování výkresu #55929

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Mě se často a z neznámých příčin dynamické zvýrazňování samo vypíná. Je možné, že si tím systém automaticky ulevuje stejně jako snižováním kvality zobrazení… A nebo je na to nějaká klávesová zkratka, kterou nechtěně spouštím.

10. 3. 2015 v 13:26

Re:Re: Označování čar při kótování výkresu #55930

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj,

systém to takhle automaticky vypíná, když používáš 3D myš od 3D connexion.
Měl jsem s tím problémy, když jsem měl k myši nainstalovaný špatný driver…. Zkus najít ten správný tady – http://www.3dconnexion.cz/service/drivers.html, teda jestli vůbec takový ovladač používáš 🙂

28. 8. 2015 v 19:38

Odpověď na: Označování čar při kótování výkresu #60867

Jaroslav Polame
Účastník
11 příspěvků

Zdravím pánové. Jak kolega říkal při větších sestavách se dynamické zvýraznění vypíná. Strašně mě to štvalo. Stačí vypnout v Tools Large Assembly Mode.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama