Téma: Pákový převod. - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

3. 6. 2012 v 12:42

Pákový převod. #52095

semi
Člen
3 příspěvky

Zdravím.
Prosím o radu. Potřeboval bych nasimulovat ve 2D pohyb jednoduchého pákového převodu (viz obrázek).
SolidWorks zatím moc neovládám a všechny příklady co jsem našel, jsou příliš složité na to co potřebuju.
Děkuji všem za rady.,

Páky

Přílohy

6. 6. 2012 v 14:59

Re:Re: Pákový převod. #54722

jucas
Člen
12 příspěvků

Mělo by to jít ve skice rozvržení v sestavě. Entity, které představují danou součást musí být v bloku, takže každá součást má svůj blok. Kinematika mechanismu je definována vazbami ve skice. V GUI pohybové studie jsou poté vidět jednotlivé bloky, které jdou klíčovat. Viz nápověda pod heslem „Pohyb pro skici rozvržení“ (některé věci jsou přeloženy dost divně).

Pokud jde jen o vyšetření úhlů na servopohonu, tak stačí v libovolné skice zavazbit a zakótovat úhel jedné páky definiční kótou a druhou páku řízenou kótou a pak měnit meze u kóty definičního úhlu.

10. 6. 2012 v 11:33

Odpověď na: Pákový převod. #54723

semi
Člen
3 příspěvky

Děkuji moc,
jaksi se mi to náhodou podařilo (když to chci udělat na novém výkresu už to mi to nejde). Ale ještě bych měl dotaz – jak spojit 2 úsečky , aby se hýbaly taky spolu – viz obr.
Ještě jednou díky.

2012-06-10 13 28 47

Přílohy

10. 6. 2012 v 12:50

Re:Re: Pákový převod. #54724

semi
Člen
3 příspěvky

Tak už jsem na to přišel. Ta vodorovná přímka nesmí mít žádnou vazbu (měla vodorovnou) a potom ji spojit obyčejnou kótou s druhou přímkou (sama se nastaví jako úhlová kóta).
Díky.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama