Téma: Platba podpory? - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

15. 7. 2010 v 7:30

Platba podpory? #51844

rhinos
Člen
35 příspěvků

Poslední dobou pořád přemýšlím jestli má vůbec smysl platit si podporu.
Se zvyšujícím se počtem licenci toho daného sw se zvyšuje i tato platba ale to je tak vše.
Opravdu mě nebaví uhánět dodavatele o informace,podporu atd.
Zvlášť v době krize si myslím že suma za podporu mnohé firmy drží nad vodou a navíc spokojený zákazník=nejlepší reklama.
jaký názor a zkušenosti máte vy?

16. 7. 2010 v 8:58

Re:Re: Platba podpory? #53946

kohen
Účastník
486 příspěvků

Je to plno peněz a pro zkušenější konstruktéry není technická podpora zase takovým přínosem = platí pouze kvůli novější verzi.
V době krize jsem se doslechl od kolegů, že u nich ve firmě probíhá ostřejší vyjednávání = nižší cena za podporu. Na trhu je několik dodavatelů a když firma cenově nemůže utáhnout SWx (nemluvě o živnostnících) může zkusit jiný software ve stejné kategorii, dnes už jsou střední CADy celkem vyrovnané.
Chcete lepší podmínky = musíte je vyjednat i pod hrozbou, že odejdete k jinému dodavateli (softwaru).
Některé firmy drží software bez podpory třeba 2 (3) roky a poté si vyjednají novou verzi se slevou jako kdyby měli rok starý SWx. Je to sprostý oproti zákazníkům, kteří platí plnou cenu a pravidelně, ale tak to v životě chodí.

16. 7. 2010 v 10:56

Re:Re: Platba podpory? #53947

rhinos
Člen
35 příspěvků

No pokud nebudu chtit pouzivat uplne jine reseni coz je u male firmy relativne jeste na zvazenou ale u velke firmy temer neproveditelne tak i kdyz muzou byt ruzni distributori v ramci CR a na prvni pohled to vypada ze si konkuruji….tak nekonkuruji:)
Trosku vidim do zakulisi a vim ze funguje jakasi ticha dohoda a spoluprace.

V tuto chvili mam treba (fiktivne) 5 licenci a tedy platim 5x cenu za udrzbu.
Co v te cene ale mam?
Kdyz pominu pravo na nove SP a Releasy tak uz vlastne jen „prednost“ na helpdesku.
Ale co kdyz si spocitam ze se mi vyplati pouzivat 2-3 roky stejnou verzi ,kterou uz vim ze je v mych podminkach a pro me ucely bezproblemova.
V mem pripade je to sice trosku komplikovanejsi kdy mam nejen Cad ale zaroven i Cam.
Ale zadny prechod od roku 2008 se neobesel bez detskych nemoci a to nemame stanice site na kolene ale certifikovane stroje od renomovaneho vyrobce.
A ted k te podpore.
Otazka zni proc platit 5x udrzovaci poplatek?
Kdyz helpdesk dodavatele bude resit problem tak uz nebude rozlisovat jestli resi problem konstruktera pouzivajici licenci 1,2,3,4 nebo 5.

No a kdyz to vemu podle reality tak firmu zajimame jen kdyz se ma platit.
Na dotaz mi helpdeskem nebylo odpovezeno ani za tri mesice…popravde druhy den jsem si ho vyresil vlastnim postupem.
Pri dotaz na urcite veci okolo sw mi hlavni obchodnik odpovedel ze se mi bude venovat kolega ktery mi vysvetli me dotazy a ze se mi ozve…ale opet za tri mesice nic.
Kdyz vyjde nova verze tak rozdilove skoleni je nabizeno za uplatu…sice za pakatel ale za uplatu.
Kdyz ma prijet technik tak mi dopredu upozorni ze bude uctovat cenu za cestovne.

No a pak vemu jinou firmu ktera nam dodava jine sw reseni a vidim naprosto rozdilny pristup.
Okamzite reakce na dotazy,aktivita,objizdeni zakazniku.
Reseni mnohdy i hloupych dotazu kdy clovek premysli jestli ma na tohle vubec ptat.
A pristup se nezmenil ani pri poslednim nakupu nove licence.
To jsme chteli takovou cenu aby odpovidala kurzu dolaru a ne beznemu prepoctu 1USD=1EUR

Takze asi nebude zvlastni kdyz se v pulce roku zamyslim jestli mam podporit nakup podpory v radech stovek tisic a nebo se bez teto „podpory“ obejdu.
Firma si to sice s prstem v nose muze dovolit ale me to stve platit za neco co nedostanu v takove kvalite na jakou jsem zvykly…

16. 7. 2010 v 16:59

Re:Re: Platba podpory? #53948

MAD_BOXs
Účastník
88 příspěvků

Mě naštvali s jednou věcí.
Máme zaplacenou podporu do 2008 a ještě jsme dostali 2009, ale bez následných SP. To je celkem samozřejmé – neplatíš = nemáš SP. Ale zarazilo mě to, že namám nárok stáhnout SP na 07 i na 08, které jsme seriozně platili. Prostě, přestaneš platit a potřebuješ přeinstalovat PC, ale SP si musíš někde ukradnout, od nás již nedostaneš ani to co jsi si kdysi zaplatil.

16. 7. 2010 v 20:37

Re:Re: Platba podpory? #53949

rhinos
Člen
35 příspěvků

a bude hur:)
Pry se nejak budou menit a zprisnovat podminky.
No vim ze ted je to s prodeji novych licenci o dost horsi nez to bylo…takze tuhle strategii dost dobre nechapu.
Ale zase si rikam ze kdyz to tu ctou i panove z nejmenovanych firem tak se treba chytnou za nos kdo vi

Odpověď na téma

Reklama

Reklama