Téma: Poloviční řez - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

6. 1. 2017 v 20:41

Poloviční řez #67069

hammer
Účastník
114 příspěvků

POLOVIČNÍ ŘEZMám jednu prosbu, kterou jsem sice umístil do řezů, tam jsou ale příspěvky z roku 2013 a nejsem si jist, že tu za čtyři roky ještě budu. Poraďte prosím, jak se dělá řez, jak jej tu uložil kolega Pagáč. Děkuji. Omlouvám se, patřilo to do výkresů.

6. 1. 2017 v 21:43

Odpověď na: Poloviční řez #67072

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Napadají mě dvě možnosti,

– částečný řez, kdy si uděláš uzavřenou oblast a ořízneš po definovanou vzdálenost, nebo pomocnou osu

– prostě uděláš řez. A pokud se ti pohled s řezem nehodí, tak ho pak skryj, nebo umísti mimo výkres.

Přílohy

7. 1. 2017 v 14:37

Odpověď na: Poloviční řez #67087

hammer
Účastník
114 příspěvků

     M – by stačilo. Pří mých znalostech člověka, který leze občas vnukovi do studentské verze SW 2016/2017 se mně nepodařilo váš popis odzkoušet . Zkusil jsem vytvořit skicu jedné poloviny ojnice a tu vyšrafovat. Pro mnoho neurčitých a nepřekrytých čar dle hlášení se mně nepovedlo skicu vytvořit a vyšrafovat. U ojnice asi mám hodně chyb, neboť se mně nepodařilo sloučit mnoho ploch. Ale i kdyby, tak to není půl řez a půl pohled, jako je u kolegy Pagáče.

Nepodařilo se mně ani vyzkoušet na první straně fóra nabízené dvousměrné kruhové pole z jednoho příkazu. Musel jsem příkaz pro druhý směr opakovat. Ve studentské verzi SW 2016/2017 kterou získal vnuk jako student ČVUT na veletrhu to asi není možné. Nic se ale neděje, nejsem z toho živ.

7. 1. 2017 v 16:04

Odpověď na: Poloviční řez #67145

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

nějaké video jak na řezy je třeba tady:   https://www.youtube.com/watch?v=op5Ok71ycJY

A pro názornost jsem načrtl jednoduchou ojnici a přikládám obrázek. Vlevo je postup jak udělat poloviční řez pomocí funkce „Lokální řez“. Je třeba načrtnout třeba obdélník. Vrchní čáru sjednotit s počátkem, nebo některou osou ojnice (zapnout zobrazení pomocných os). Pak přes pravé tlačítko vybrat obdélník (fce „Vybrat navazující“). Pak už jen použít fci Lokální řez. Jako definici hloubky řezu je možné označit v pohledu tečnou hranu díry, nebo její osu.

Druhá možnost je udělat si pomocný pohled a z něj jednoduše řez.

Dvousměrné kruhové pole je myslím novinka až SW2017

 

Přílohy

7. 1. 2017 v 16:43

Odpověď na: Poloviční řez #67147

hammer
Účastník
114 příspěvků

 M – by stačilo. Díky za adresu i rady. Hned se na to podívám. hammer.

7. 1. 2017 v 17:39

Odpověď na: Poloviční řez #67148

hammer
Účastník
114 příspěvků

M – by stačilo. Díky za adresu i rady. Hned se na to podívám. hammer.

Ještě jednou díky

7. 1. 2017 v 19:17

Odpověď na: Poloviční řez #67149

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

hlavně, jestli to pomohlo..  🙂

8. 1. 2017 v 9:21

Odpověď na: Poloviční řez #67150

hammer
Účastník
114 příspěvků

M – by stacilo. To ano, pomohlo.

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama