Téma: Posunutí označení řezu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

20. 4. 2017 v 17:51

Posunutí označení řezu #69092

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Poradíte někdo, jak posunout písmeno A pro označení řezu, aby neleželo ve vynášecí čáře ( dle přílohy)? Dřív mi to šlo a tady se mi to nedaří..Díky

Přílohy

20. 4. 2017 v 19:38

Odpověď na: Posunutí označení řezu #69094

hammer
Účastník
114 příspěvků

Těžko radit, mně to jde bez problémů, snad jenom při přetahování písmeno poskakuje kolem vynášení čáry, přesunout ale jde. Pokus se stáhnout kótu mimo označení řezu, přesuň znak dle potřeby a pak zase kótu vrať, kam chceš.

Přílohy

20. 4. 2017 v 19:47

Odpověď na: Posunutí označení řezu #69097

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Těžko radit, ale je pravda, že s řez A-A se mi z nějakého důvodu taky špatně chytal. Dnes už mám asi trpělivost, nebo grif.

Zkus vlevo v tabulce připsat do jmenovky víc písmen, třeba se to pak chytne. Po přesunutí zase smažeš…

20. 4. 2017 v 20:03

Odpověď na: Posunutí označení řezu #69099

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

právě že už jsem to taky úspěšně  dělal (přece jen už dělám v solidu tak 6 let), ale teď se nějak přestalo dařit..

20. 4. 2017 v 20:05

Odpověď na: Posunutí označení řezu #69100

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Těžko radit, mně to jde bez problémů, snad jenom při přetahování písmeno poskakuje kolem vynášení čáry, přesunout ale jde. Pokus se stáhnout kótu mimo označení řezu, přesuň znak dle potřeby a pak zase kótu vrať, kam chceš.

to bylo první co jsem dělal, nepomohlo. Snad to bude zlobit jen tady v tom jednom výkrese..

21. 4. 2017 v 10:15

Odpověď na: Posunutí označení řezu #69102

pepe
Účastník
682 příspěvků

Jen mě napadlo, jestli to není dáno nastavením v menu Nástroje > Možnosti > Vlastnosti dokumentu > Pohledy > Řez

Zde to může být dáno nastavenou normou nebo stylem řezné čáry. Otestuj zde různá nastavení. Mám ten pocit, že s nějakou normou, nebo stylem čáry mi to taky dělalo to, že písmenem nebylo možné hýbat.

21. 4. 2017 v 13:07

Odpověď na: Posunutí označení řezu #69104

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

je to pořád stejný, občas to jsou věci mezi nebem a zemí 😀

24. 4. 2017 v 10:32

Odpověď na: Posunutí označení řezu #69254

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Vím, že hýbání s písmenky u řezů v SolidWorksu něco vylepšovaly. Ale když jsem si šipku s písmenkem zobrazil např. u průmětu, tak tam se s ní hýbat nedalo.

Vím, že je to asi nepravděpodobné, ale jedná se skutečně o řez? Není to jen průmět s „doskicovanou“ čarou? 😀

25. 4. 2017 v 14:02

Odpověď na: Posunutí označení řezu #69261

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Vím, že hýbání s písmenky u řezů v SolidWorksu něco vylepšovaly. Ale když jsem si šipku s písmenkem zobrazil např. u průmětu, tak tam se s ní hýbat nedalo. Vím, že je to asi nepravděpodobné, ale jedná se skutečně o řez? Není to jen průmět s „doskicovanou“ čarou? 😀

Je to funkce na kartě „zobrazit rozvržení“ a „řez“, tak to snad bude dobře 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama