Téma: přidání dalšího průměru k hřídelce - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 10. 2009 v 10:34

přidání dalšího průměru k hřídelce #51657

Anonymous
Člen
318 příspěvků

SW 2008-Rotací jsem vytvořil hřídel o několika průměrech a dodatečně pak vytažením z kružnice z čela přidal ještě jeden čep. Teď mám trvale původní část zlatou (žlutou)a přidaný čep zabarven šedě. Neumím se toho zbavit a ani nevím co to znamená. Nezdá se mně, že by to např. v sestavě dělalo nějaké potíže. Umí-li někdo poradit, děkuji.

2. 10. 2009 v 10:37

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53260

hammer
Účastník
114 příspěvků

ta hřídelka je můj dotaz, zapoměl sem se přihlásit.

2. 10. 2009 v 10:42

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53261

Harry666
Člen
65 příspěvků

zdarec mohl by si sem hodit obrázek nebo rovnou model ? myslím že bych ti pomohl..

2. 10. 2009 v 11:09

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53262

hammer
Účastník
114 příspěvků

Snad po pokusech odeslat model přijde alespoň JPG-čko. Hřídel je dost dlouhá, nebude lepší jenom část? Děkuji.

2. 10. 2009 v 11:29

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53263

Harry666
Člen
65 příspěvků

@hammer wrote:

Snad po pokusech odeslat model přijde alespoň JPG-čko. Hřídel je dost dlouhá, nebude lepší jenom část? Děkuji.

jo určitě…ten model by měl jít poslat -když píšeš odpověď nebo tak tak dole jsou 2 záložky-možnosti a příloha, dej přílohu, dej procházet a ten soubor si najdi… přípona *.sldprt by byla nejlepší… bo z toho obrázku toho nejde moc poznat…

2. 10. 2009 v 12:00

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53264

hammer
Účastník
114 příspěvků

Přidání souboru je mně celkem jasné, JPG bylo také ze SW 2008, ovšem velikost mně jaksi NET jako model nechtěl sežrat.

2. 10. 2009 v 12:06

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53265

alda
Účastník
233 příspěvků

Max. velikost přílohy je nastavena na 10 Mb. Vše do této velikosti by mělo projít.

5. 10. 2009 v 6:01

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53266

kohen
Účastník
486 příspěvků

K barvám na modelu už tady někde je příspěvek. Nicméně barvení dílu jsem popsal na http://solidworks.webnode.cz/news/obarveni-dilu-v-solidworksu/.
Pokud chceš mít vše stejnou barvou, tak si zkontroluj jak je dílek obarvený. Je možné, že celý díl máš žlutou a jen vytažené tělo či plochu máš jinou barvou. Stačí když u jinak zbarveného těla dáš odstranit barvy a díl bude obarven celý stejně.

5. 10. 2009 v 6:05

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53267

lapip
Člen
98 příspěvků

Ahoj tento problém jsem měl také NA OHÝBANÉ TRUBCE. Nějak jsem se tím nezabýval jelikož to byla pouze barva a ta mě nějak netankuje. ČAsem problem zmizel 🙂

5. 10. 2009 v 11:21

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53268

hammer
Účastník
114 příspěvků

Hřídel obarvena není, obarvování je mně známé, stejně jako vzhled po změně materiálu. Součástka je vytvořena z uhlíkové oceli. momentálně je již po otevření celá jakoby zlatě prosvícená a jsou viditelné i skryté hrany. Přitom jsem ale vypnul: skryté hrany viditelné, osy, roviny, pomocné osy, počátky, souřadné systémy, křivky a skici a je zapnuto: stínování s hranami. Zajímavé je, že po dnešním otevření je takto zlatě prosvětlena již celá součástka, tedy i s přidaným průměrem. Zkoušel sem teď díl obarvit a jde to bez problémů. Díl ale před tím obarven nebyl. Později pošlu model ať se na to podíváte. Zatím alespoň toto. Snad se sám do té doby nespraví. Raději si ho takto uložím.

13. 10. 2009 v 17:31

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53269

hammer
Účastník
114 příspěvků

přidávám ten model k posouzení proč je ze zlata a ještě k tomu průsvitného.
Bohužel se nedaří. Nějaká chyba v mém připojení.

4. 12. 2009 v 17:19

Re:Re: přidání dalšího průměru k hřídelce #53270

hammer
Účastník
114 příspěvků

Nejpravděpodobnější chybou bylo to, že sem tvořil hřídel rotací a pak přidal průměr vytažením. Udělal sem ji novou všechny průměry vytažením a lehce z ní tvořím podobné hřídele jiných rozměrů. Rotovat asi dobře neumím, zdá se mně to složitější na edit. Prostě nováček.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama