Téma: Provázání s Excelem - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 7. 2013 v 12:59

Provázání s Excelem #52241

maja1
Člen
24 příspěvků

Dobrý den,
dokázal by mi někdo poradit jak provázat kóty v modelu s excelem? Mělo by to fungovat tak, že vyplním hodnoty v excelu a když otevřu model, tak se mi kóty změní podle něj.
Díky

3. 7. 2013 v 5:17

Re:Re: Provázání s Excelem #55243

kohen
Účastník
486 příspěvků

Založ a využij konfigurační tabulku, tj. excelem řídíš kóty modelu. Práce s konfiguracemi + konfigurační tabulka je myslím v základních kurzech přímo v SWx.

5. 7. 2013 v 6:17

Re:Re: Provázání s Excelem #55244

maja1
Člen
24 příspěvků

U konfigurační tabulky, co sem aspoň pochopil, se musí vytvořit několik pevných konfigurací součásti (modelu). To nemohu udělat, protože bych musel mít cca 1 000 000 řádků v excelu.
Pro lepší nastínění ještě popíšu o co se snažím. Vyrábím například atipické okna, která mají pokaždé jinou šířku a výšku. Nachystám si model tak, ať je řízený skicou, kde budu vždy přepisovat jen výšku (cca od 300 – 2500) a šířku (cca 300 – 2500). Rozměry se dělají i po milimetru podle stavebního otvoru. A k dispozici mám programem vygenerovaný excel podle objednávky, kde je pokaždé na stejném místě šířka a výška okna. A chtěl bych, aby po uložení excelu do složky s modelem a následném otevření modelu byly hodnoty kót skicy (šířka, výška) vyplněny podle excelu.

8. 7. 2013 v 10:39

Re:Re: Provázání s Excelem #55245

kohen
Účastník
486 příspěvků

V jiném vlákně jsme řešili podobnou věc a to tvorbu katalaogových dílů pomocí maker. Přikládal jsem i video, zkus pohledat. Jinak s makry je to běh na dlouhou trať, protože se jedná o programování ve Visual Basicu.

8. 7. 2013 v 10:48

Re:Re: Provázání s Excelem #55246

maja1
Člen
24 příspěvků

Zkusím pohledat. Třeba tam bude i video. Díky

8. 7. 2013 v 11:55

Re:Re: Provázání s Excelem #55247

maja1
Člen
24 příspěvků

…. projížděl sem fórum, ale nic podobného sem nenašel :

8. 7. 2013 v 15:45

Re:Re: Provázání s Excelem #55248

kohen
Účastník
486 příspěvků

V sekci sestavy – příspěvek „konfigurace sestavy“ zde je ukázka videa.

9. 7. 2013 v 10:08

Re:Re: Provázání s Excelem #55249

jucas
Člen
12 příspěvků

Máš 2 možnosti:
1) Buď už zmíněné API SW: Skript ve VBA Excelu na tlačítko v sešitě, který nastaví patřičné parametry. Na webu Solidworks.com v podpoře je tuším příklad, případně Google s dotazem „solidworks excel api vba“

2) Kostrbatě bez VBA a API. Založit konfigurační tabulku s jedním řádkem, a mimo oblast proměnných udělat výpočet s případnými odkazy na jiný sešit, a výsledky provázat (odkazem) s řádkem v oblasti proměnných SW. Po každé změně vstupních hodnot se musí otevřít tabulka v Excelu a obnovit sešit. V SW se objeví patřičná konfigurace – jako jediná s ikonkou Excelu.

Doporučuji první řešení, napojení SW na Excel je podle mě příšerně udělané, pomalé, nespolehlivé a zanechává hromadu OLE balastu v souborech SW.

15. 7. 2013 v 9:07

Re:Re: Provázání s Excelem #55250

maja1
Člen
24 příspěvků

Super, díky. Našel jsem i videa na youtube. Přesně tohle jsem potřeboval. Snad zvládnu i nějaké to makro napsat. Jěště jednou díky 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama