Téma: Rovnice a kopírování projektu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

28. 7. 2011 v 15:22

Rovnice a kopírování projektu #51991

maja1
Člen
24 příspěvků

Zdravím. Mám menší problém s rovnicema. V sestavě mám 40 rovnic pro řízení a při zkopírování projektu a změně názvů některých dílů mi přestane část rovnic fungovat. Máte někdo nějaké řešení?

29. 7. 2011 v 9:07

Re:Re: Rovnice a kopírování projektu #54397

sUs
Člen
69 příspěvků

Zdravím,

momentálně rovnice používám také a problém jsem zaznamenal jen při přejmenování vrcholové sestavy, když se odkazuje např. na skicu sestavy.

S díly problém nebyl, ale záleží na způsobu přejmenování.
Pokud se přejmenují při otevřené vrcholové sestavě, tak si rovnice aktualizuje nový název dílu.
Někdy se to při opětovném otevření sestavy samo zeptá, zda má nahradit novým názvem dílu.

K přejmenování je dobré používat „SolidWorks Průzkumníka“, který najde všehny odkazy na starý díl a umožní ho přejmenovat s aktualizací názvu ve všech potřebných souborech.
„Teoreticky“ by měl najít i rovnici v sestavě.

Pokud by vše selhalo pak lze použít ještě jeden „ruční“ postup.
Vyexportovat si rovnice do TXT souboru a změněné názvy nahradit přes nějaký textový editor a pak je znovu naimportovat zpět. Používám to někdy i pro seřazení rovnic. (import má to pár úskalí s dodržením kódování
utf-8 a potřebou odmazáním prázdných řádků na konci souboru – nemluvě o odmazávání starých řádků v „Editoru rovnic“ a kontrola počtu importovaných rovnic).

2. 8. 2011 v 7:06

Re:Re: Rovnice a kopírování projektu #54398

maja1
Člen
24 příspěvků

Poslední postup by byl hodně složitý, ale každopádně děkuju. Vyzkouším to a snad něco bude fungovat. Ještě jednou, díky moc.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama