Téma: Rozdelenie/delenie objemového telesa - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

18. 7. 2014 v 14:28

Rozdelenie/delenie objemového telesa #52384

koner
Člen
4 příspěvky

Často pracujem s importovaným telesom kde nie je zachovaný strom tvorby.
V prípade že potrebujem odstrániť nejakú časť z modelu postupujem cez delenie ( ROZDĚLIT).
Použitie skice, jednoduché čiary neni problém pripadne delenie plochou alebo odstránenie tak že odoberiem nejaký profil po plochu to je všetko v pohode. Problém nastáva vtedy keď sa snažím odstrániť časť z modelu, ktorý ma zlozitejsi tvar. Napríklad ako na obrázku červene rebro. [attachment=2:18brm3pg]CZR0011667 model.JPG[/attachment:18brm3pg] Keď to chcem odstrániť plochou, odsadím plochu o 0mm vznikne mi diera ktorú najskôr musím zaplátať čo neni vždy 100% ok ( vid obrázok) [attachment=1:18brm3pg]CZR0011667 mordel.JPG[/attachment:18brm3pg] .
OTAZKA: existuje možnosť ako odstrániť rebro tak aby po odstránení mi tam zostala len pekná voľna plocha bez rebra ?
najlepšie by bolo keby sa to nejak dalo cez 3D skicu vid obrázok [attachment=0:18brm3pg]CZR001166fff7 model.JPG[/attachment:18brm3pg] a použiť príkaz rozdeliť no mne to nejde.

Máte nejaký návrh ??

21. 7. 2014 v 14:59

Re:Re: Rozdelenie/delenie objemového telesa #55602

tonemas
Účastník
36 příspěvků

Také se někdy setkávám s podobnou situací.
Často používám prvek „Odstranit plochy“ s volbou „Odstranit a opravit“.
Když to nejde, pak Odsazovat plochu o 0mm a zadělávat a zadělávat… :/

22. 7. 2014 v 11:51

Re:Re: Rozdelenie/delenie objemového telesa #55603

toust
Účastník
92 příspěvků

Zkus tu dát model. Já to dělám taky tak, funkce „Odstranit plochy“ s volbou „Odstranit a opravit“ je poměrně mocná, ne však všemocná. Místo „odsadit povrch“ s nulou používám „sešít“, efekt je ale stejný. Dost pomáhá „doplnit povrch, ale u složitějších ploch si taky neví rady, stejně jako „odstranit díru“.
Konkrétně na tvém modelu buch zkusil tu „Odstranit plochy“, volba opravit asi nepůjde. Doplnit plochy by měl zadělat ty konce žebra. A pak asi ručně.

No, možná by trochu pomohlo odstranit střední část žebra „po plochu“ se skicou té spodní plochy, a trošku tak pomoc příkazu „odstranit plochu“.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama