Téma: Série děr - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

23. 12. 2011 v 9:02

Série děr #52040

sUs
Člen
69 příspěvků

Zdravím,

narazil jsem na problém s funkcí série děr.
Mám sestavu krytů a chci je zmíněnou funkcí „provrtat“ pro použití nýtů. Do jednoho plechu jsi nadělám otvory a ty pak používám pro další plechy. Vše funguje jak má, ale jen do chvíle než změním pole děr (jejich počet). Nechce se to samo aktualizovat na jiný počet.

Poradí někdo jiný postup, nebo jak to obejít.

Díky

25. 12. 2011 v 20:47

Re:Re: Série děr #54599

Mildo
Účastník
126 příspěvků

Aspon nejaky obrazok Screen stromuby to chcelo

26. 12. 2011 v 5:49

Re:Re: Série děr #54600

rekkon
Účastník
10 příspěvků

Ahoj,

měli jsme stejný problém. Vyřešili jsem to tak, že jsem sérii děr přestali používat a do všech součástí děláme otvory ručně. Je to pakárna, ale lepší než pořád kontrolovat, že je vše OK. Taky si myslím, že když jsme používali sérii děr došlo k výraznému prodloužení času aktualizace sestavy – s nejistým výsledkem.

26. 12. 2011 v 22:32

Re:Re: Série děr #54601

sUs
Člen
69 příspěvků

@rekkon wrote:

Ahoj,

měli jsme stejný problém. Vyřešili jsem to tak, že jsem sérii děr přestali používat a do všech součástí děláme otvory ručně. Je to pakárna, ale lepší než pořád kontrolovat, že je vše OK. Taky si myslím, že když jsme používali sérii děr došlo k výraznému prodloužení času aktualizace sestavy – s nejistým výsledkem.

Přesně tak, nakonec jsem použil f-ci jednoduché díry v sestavě s promítnutím do dílu s následným použitím pole a to funguje bezchybně a svižně. V tomto případě bych řekl, že je použití pole spolehlivé. Naopak série děr si převezme aktuální pozici otvoru a vytvoří si bod, ale už neumí sama o sobě reagovat na změnu pozice a hlavně počet děr při použití pole bez ručního zásahu aktualizace (ale i tak jsou nové body bez plně určené vazby).

Odpověď na téma

Reklama

Reklama