Skrytí kosmetických závitů ve výkrese

Úvod Obsah fóra SolidWorks Výkres Skrytí kosmetických závitů ve výkrese

Toto fórum obsahuje 9 odpovědí a 6 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem Filip Haas před 12. 2. 2019 8:28.

Zobrazeno: 1 až 10 (z 10 celkem)
  • Autor
    Účastník
    1 příspěvků

Dobrý den,

nevíte někdo jak vypnout v pohledu (řezu) ve výkresu kosmetické závity? Mám zapnutou vysokou kvalitu zobrazení kosmetického zavitu a styl zobrazení ve stavu skryté hrany odstraněné takže neviditelné součásti (šrouby, matice…) v pohledu vidět nejsou ale jejich závity se bohužel zobrazují. Na výkrese to vypadá příšerně, když jsou zobrazeny desítky závitů od šroubů a matic, které jsou schované za jinými díly a samy šrouby a matice nejsou vidět. Lze tedy všechny závity hromadně vypnout?

Profile photo of QBczechQBczech
    Účastník
    294 příspěvků

Chápu správně, že se jedná o závity v řezu sestavy?

Hmm, myslím, že na to nebude nějaká systematická funkce. Napadá mě použít filtr (klávesa F5)

filtr závitu

Pak s filtrem vybrat závity hromadně (buď výběrovým rámečkem/lasem, nebo Ctrl+A) a pak by mělo jít je pravým tlačítkem skrýt/zobrazit.

Profile photo of pepepepe
    Účastník
    682 příspěvků

Právě toto by mělo řešit nastavení Vysoké kvality pro zobrazení kosmetického závitu. Když klikneš na ten pohled řezu, zkontroluj si to radši v levé části Solidu, v Property manager daného pohledu řezu a pro jistotu i u rodiče. Dej vědět, jak to dopadlo, dík.

Tomáš
    Účastník
    133 příspěvků

Neřeší… s tímto problémem jsem bojoval cca před rokem. Řešil x krát s technickou podporou a marně. Jedná se o chybu v solidworks 2016 SP5 a co jsem zkoušel některou z prvních 2017 tak ani tam nebylo opraveno.

Když vložím do řezu kosmetické závity tak se někdy zobrazí správně jen u dílů které v tom řezu jsou, někdy se zobrazí i u těch které v daném řezu nejsou.  Je úplně jedno jestli v nastavení zobrazení kosmetického závitu je vysoká kvalita, nebo konceptová kvalita.

Někdy pomůže několikrát použít CTRL+Q a závity které tam nemají být tak zmizí, někdy můžu obnovení dělat klidně 20x a je to bez reakce….

Prostě tady něco někde drhne……..

Zobrazování závitů v sestavě jsem vzdal.  Považuji za prasečinu pouštět výkres sestavy bez znázorněných závitů, ale pořád menší prasárna než výkres kde jsou zobrazené závity i z dílů které v daném pohledu nejsou…..

• Tato odpověď byla upravena 12. 2. 2018 08:16 uživatelem Profile photo of TomášTomáš.
    Tomáš
    Účastník
    133 příspěvků

Ještě jsem si vzpomněl na jednu perličku: I když ten výkres s SW dostanu do takového stavu zobrazení že je to ok, tedy jsou zobrazeny jenom závity těch dílů které v pohledu jsou, tak při uložení do PDF a DWG se ty závity stejně zase zobrazí i od skrytých součástí….

Filip Haas
    Účastník
    3 příspěvků

Zdravím všechny,

chci se zeptat, jestli jste se s tím náhodou už někdo úspěšně nepopral?

Mám ten samý problém a souhlasím s tím, že výkres bez zobrazených závitů vypadá jako odbytý domácí úkol do školy, ale to, co je tam za změť s přidanými kosmetickými závity… to je teprve prasárna. Zkoušel jsem všechno možné, ale zatím bez úspěchu.

Případně díky moc za reakce.

Profile photo of radecek.ikradecek.ik
    Účastník
    109 příspěvků

ahoj, jakou máš verzi solidworks?

Filip Haas
    Účastník
    3 příspěvků

Ahoj,

mám verzi 2018.

Profile photo of radecek.ikradecek.ik
    Účastník
    109 příspěvků

a dělá to u všech výkresů nebo jen u některých? můžeš poslat konkrétní projekt?

Filip Haas
    Účastník
    3 příspěvků

Zatím jsem vysledoval, že to dělá u sestavných výkresů. Naposledy třeba v sestavě, kde jsem měl lokální řezy (právě kvůli šroubovým spojům) a dal jsem vložit kosmetický závit. Problém je, že se to pokaždé chová trochu jinak. Při vkládání kosmetického závitu je tam možnost volby, jestli to chci pro prvek, sestavu nebo model a někdy pomůže dát to jen pro prvek nebo model, jindy zase ne… Bohužel celý projekt z databáze nevytáhnu…

Zobrazeno: 1 až 10 (z 10 celkem)

Odpověď na: Skrytí kosmetických závitů ve výkrese

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.