Téma: smazání nepotřebných souborů - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

15. 8. 2018 v 7:46

smazání nepotřebných souborů #74109

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Ahoj, potřeboval bych poradit se smazáním nepotřebných dílů:

Mám celkem velkou sestavu, jednotlivé podsestavy jsou uložené v  podsložkách. Během projektování tam vznikla spousta dílů, které jsem nakonec nepoužil (původně zamýšlené, kreslené i stažené). Jak je můžu smazat, aniž bych přišel o ty použité? Měl jsem za to, že když je sestava otevřená a dám smazat vše, smažou se jen ty neotevřené. Ale ono to smaže i ty otevřené -zřejmě to je tím, že používám režim velkých sestav?) Vypnout ho a takto smazat nebo máte i jiné řešení?

Díky

15. 8. 2018 v 8:23

Odpověď na: smazání nepotřebných souborů #74110

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

A potřebuješ nutně mít ty podsestavy v podsložkách? Já teda mám vždy všechno v jedné složce  a jakmile mám konstrukci hotovou tak na hlavní sestavě pomocí kopírovat projekt to celé zkopíruju do nové složky, tím se mě to krásně vyčistí od dílů které jsem nakonec nepoužil a původní složku celou smažu.

15. 8. 2018 v 8:31

Odpověď na: smazání nepotřebných souborů #74111

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

no je to přehlednější, ale asi to budu dělat zase jako dřív, jak píšeš

15. 8. 2018 v 8:36

Odpověď na: smazání nepotřebných souborů #74112

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Jde to smazat, tak jak to děláš, ale v sestavě musí být všechny součásti vyřešené. Pak jsou pro mazání zamčené.  Potlačené a zjednodušené součásti se ti smažou.

Pozor na výkresy! ty otevřený díl nezamkne, jedině otevřený výkres

15. 8. 2018 v 13:04

Odpověď na: smazání nepotřebných souborů #74114

Ales
Účastník
272 příspěvků

A potřebuješ nutně mít ty podsestavy v podsložkách?

Ty podsložky se neztratí, když se vypne „Jedna úroveň složky“. A je dobré taky nahoře zatrhnout „Včetně výkresů“.

15. 8. 2018 v 13:18

Odpověď na: smazání nepotřebných souborů #74115

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

jo já právě poprvé použil to vypnutí jedný úrovně složky a tak strašně se to zmotalo, že už nikdy víc 😀

Odpověď na téma

Reklama

Reklama