Téma: SolidWorks – nebo jiný CAD - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

9. 1. 2016 v 18:12

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #62506

Blackburn
Účastník
22 příspěvků

To zni rozumne…pokud ma clovek hotove sablony na modely a vykresy tak nastavba postrada smysl 🙂

16. 1. 2017 v 18:33

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67460

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Konfigurace používám jen výjimečně, a spíše jen pro varianty ve formě. Pro sestavu mám základní stavy zobrazení : Komplet, Vstřikovací strana, Vyhazovací strana – ty používám pro výkres sestavy a pak stav Výchozí ve kterém pracuji a dělám úpravy, a je mi jedno co je v něm zobrazené, protože ten ve výkrese sestavy nepoužívám – právě proto. Samozřejmě pokud je třeba nějaké speciální zobrazení, není nic jednoduššího, než dodělat další stav zobrazení. Když mám otevřít nějakou starou práci, kde jsem místo stavů zobrazení používal konfigurace, tak se nestačím divit jak to nejede a pořád jen regeneruje.

Ahoj,

výkresy sestav dělám stejným způsobem jako popisuješ, v sestavě formy si udělám stavy zobrazení, vždy mám min 5. Kompletní forma, strana trysky, strana vyhazovací, samotný vyhazovací paket a potom výlisek s vtokovým zbytkem. Někdy bývá stavů více podle složitosti formy, tak abych do výkresu dostal pokud možno vše co je potřeba na dílně pro pochopení montáže a funkce formy.

Zlobí mě ale zobrazování závitů na výkresu sestavy, kosmetické závity nejsou zobrazeny, proto vyberu konkrétní pohled ( dejme tomu tryskovou stranu formy)  a přes funkci Popis modelu vložím kosmetické závity. Problém je že se zobrazí závity z kompletní formy. Ne tak jak bych očekával, pouze dílů které jsou na tom pohledu viditelné.. Chová se ti to stejně, nebo dělám něco špatně?

SW 2016 SP5

V souvislosti s výkresy sestav mě trápí ještě něco – výkon, respektive spíše nevýkon počítače…

Mám grafiku Quadro K2100M a jakmile mám na výkresu sestavy třeba dva pohledy, jeden řez, tak začíná být celá práce celkem porod, dlouhá odezva při přesouvání zobrazení, nechce chytat hrany při kotování atd… prostě je to pomalé… myslel jsem si že HW namám špatný na to jak dělám jednoduché formy – zatím.. Na jakém železe fungujete? Případně jak co kde nastavit aby nebyl SW tak náročný na HW..

Díky za reakci.

16. 1. 2017 v 19:29

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67462

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

V menu sestavy je funkce „Vyhodnocení výkonnosti“. Tam je vidět jak je sestava složitá a hlavně je třeba zaměřit se na „Kontextové cyklické vazby“ Toto bývá největší problém u sestav, kdy se jednotlivé součásti odkazují vzájemně na sebe a regeneruje jedna druhou a pořád dokola.

Jinak moje „železo“ již není z nejmladších (2011), ale pořád ještě stačí.. Intel Core i7-2600K 3,4GHz, 8GB RAM, Quadro 2000, HDD WD Black, Win7 Pro.

17. 1. 2017 v 7:03

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67503

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Když to vezmu od konce, tak moje železo na tom není hůř, spíš lépe.

Přikládám vyhodnocení výkonnosti – „Kontextové cyklické vazby“ tam vůbec nevidím – znamená to že nejsou?

Co to zobrazování závitů? Funguje ti všechno korektně?

 

17. 1. 2017 v 9:27

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67510

pepe
Účastník
682 příspěvků

Podívej se, zdali nemáš v menu Nástroje > Možnosti > Výkon zapnutou Obnovu s verifikací, ta znatelně zvyšuje nároky na výkon 😉

17. 1. 2017 v 9:28

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67511

pepe
Účastník
682 příspěvků

Teď koukám na tvoji přílohu jpg a vyhodnocení výkonnosti tě na obnovu s verifikací upozorňuje také, takže to asi bude kámen úrazu. Dále pokud máš NTB tak vpravo dole u systémového data a času je taková baterka, na tu klikni a nastav Vysoký výkon jako schéma napájení. Tohle dělá taky hrozně moc.

17. 1. 2017 v 9:39

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67512

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Zkus napřed zregenerovat a pak provést vyhodnocení viz první řádek.

Závity v sestavách právě proto vůbec neřeším, nepřipadá mi to důležité. Důležité jsou závity ve výrobních výkresech jednotlivých součástí. A můžu říct, že tam problémy občas jsou. Musím regenerovat na několikrát, případně proběhnout zlobící díry jako by úpravou prvku než se správně ukážou ve výkrese.

 

17. 1. 2017 v 14:01

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67523

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

pepe: ano mám zapnuto – ale vědomě a účelně. Sice by bylo možné to na většinu práce vypnout a zapínat jenom třeba při úpravách ploch, ale kdo by na to myslel… Co se týče práce s výkresy tak nepozoruji žádnou změnu jestli je toto je zapnuto nebo vypnuto..

Vysoký výkon mám nastavený vždy.

Díky za podněty

M-by stacilo je běžné že sestavu zregeneruju, uložím a když spustím vyhodnocení výkonnosti tak to znovu píše že nebyla obnovena na aktuální verzi SW ? Toto hlášení tak nějak vůbec nechápu – celá sestava je vymodelována v SW 2016 SP5 a v této verzi SW ji taky otvírám..

Jinka teda po zregenerování a spuštění vyhodnocení mě to ukáže voz příloha.. myslím že tem žádný vážný problém není.

Se závity na výkresech dílů mě to dělá to samé.. naprosto stejné chování jak popisuješ.

Už jsem měl i díry kde jediný způsob jak dostat závity do výkresu bylo díry odstranit a vymodelovat znovu…

Mueee ……  mě se z toho SW chce někdy brečet… 🙂

 

Přílohy

17. 1. 2017 v 16:01

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67526

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

je pravda, že někdy návaly vzteku mám občas taky, ale myslím, že v jiných CAD aplikacích to bude stejné, nebo podobné..

19. 1. 2017 v 12:36

Odpověď na: SolidWorks – nebo jiný CAD #67577

pepe
Účastník
682 příspěvků

ještě k těm závitům, že se ti zobrazují tam kde nemají.. Na to mi pomáhá nastavení vysoké kvality zobrazení kosmetického závitu. Klikneš na pohled a vlevo v Property manager lze přepínat mezi Vysokou a Konceptovou kvalitou zobrazení závitu. Co se výkonnosti týče, já bych Obnovu s verifikací nepoužíval vůbec, zapínám ji jen ve chvíli, kdy řeším nějaký problém s modelem, většinou když mi třeba nejde rozvinout plech, tak si ji zapnu a provedu Ctrl+Q. Systém mi pak kolikrát ukáže odkud vítr vane….

Ale když jsem si ji nechal nechtěně zapnutou, tak to ovlivňovalo negativně výkonnost sestav, výkresů a složitějších dílů… ale je to moje osobní zkušenost..

Odpověď na téma

Reklama

Reklama