Téma: SW 10 vs. SW 16 - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

29. 10. 2015 v 14:36

SW 10 vs. SW 16 #61628

Peter K
Účastník
35 příspěvků

dobrý deň,

chcel by som Vás všetkých požiadať o spísanie nejakých zásadných zmien od verzie SW 2010 až do verzie SW 2016, prípadne zmien medzi vyššími verziami. samozrejme mi ide o rady od uživateľov, ktorý týmito verziami SW prešli.
riešime vo firme či zaplatiť servis alebo nie vzhľadom na novú politiku predplatitelského servisu.

za príspevky vopred dakujem.
s pozdravom

Peter K

29. 10. 2015 v 18:56

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61629

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

každá verze má nějaké novinky, na které se docela rychle zvykne. Proto už si vůbec nepamatuji co bylo nového v které verzi. Snad jen najít od každé verze „What´s New“ což je v nápovědě. Tam jsou popsány rozdíly proti minulým verzím.

Jestli jsem správně pochopil, jak má placení podpory vypadat po Novém roce, tak je pro Vás výhodnější zaplatit podporu  do konce roku a tím pádem získat nejnovější verzi a dělat na ní třeba dalších 6 let. Protože po Novém roce Vám naskočí taková cena za údržbu, že pro Vás bude výhodnější koupit novou licenci.

29. 10. 2015 v 20:59

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61631

Ales
Účastník
272 příspěvků

Já jsem SolidWorks koupil v balíčku s HSMWorks, jenže po akvizici HSM Autodeskem balíček ze dne na den skončil a já se zasekl na 2012 SP0 🙂 Samozřejmě vývoj sleduji, vždycky je tam nějaká novinka, ale zatím nikdy to nebylo tak zajímavé, aby mě to přesvědčilo vysolit peníze za akualizaci. Krom toho jsem v přípdě výroby vždy v pozici zadavatele, takže kdybych měl vyšší verzi než případný výrobce (a ti se do aktualizací také nehrnou), tak by to dělalo jen problémy. Takže až na ten detail se SP0 (a kdoví, jestli se tam nějaké chyby vůbec řešily, podle zkušeností spíš ne), jsem dokonale spokojen 🙂 Možná snad podpora displayů s ultravysokým rozlišením by mě moha zviklat, jenže zatím jim to přes všechna prohlášení moc nefunguje.

3. 11. 2015 v 9:30

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61640

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj všem,

Novinek tam bylo až až…. Můžou se zdát, jako zanedbatelné drobnosti, ale jak píše M-by stacilo, jak si na to jednou zvykneš, nechceš jinak 🙂

Jinak zkouším laborovat i se SWx 2016, a na display s vysokým rozlišením nemám problém. Zdá se, že to mají vychytané.

 

3. 11. 2015 v 20:19

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61641

Ales
Účastník
272 příspěvků

Je možné, že jsem nějak nezvládl nastavení zobrazení, i když myslím, že jsem vyzkoušel úplně všechno. Ale zkoušel jsem si s tím hrát na jedné instalaci na notebooku s rozlišením 3840 x 2160 a vypadalo to, že některé ikonky se škálují a jiné zůstávají mrňavé, mezi řádky textu jsou příliš velké mezery které zhoršují přehlednost seznamů, texty ujíždějí mimo rámečky a podobné jevy.

Přílohy

7. 11. 2015 v 11:34

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61718

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Jestli jsem správně pochopil, jak má placení podpory vypadat po Novém roce, tak je pro Vás výhodnější zaplatit podporu do konce roku a tím pádem získat nejnovější verzi a dělat na ní třeba dalších 6 let. Protože po Novém roce Vám naskočí taková cena za údržbu, že pro Vás bude výhodnější koupit novou licenci. [/quote]

Přesně tak podle mého názoru je nová politika platby za aktualizace nesmysl, alespoň z mého pohledu. Kupovali jsme novou verzi cca za 3-4 roky. Nyní chtějí aby jsem platili údržbu na každý rok a to nás přijde na nemalé náklady navíc, které jsme doteď neměli. Takové novinky, které by zrychlily práci o desítky procent v žádné verzi nejsou, takže se obávám že náklady navíc za údržbu pro nás nebudou rentabilní. V dnešní době, kdy je konkurence na trhu čím dál více, nám vlastně SolidWorks jednu z výhod sebral. No naštěstí je na trhu více 3D řešení, takže se začínáme pohlížet u konkurence. Autodesk se svým Inventorem, přešel na formu nájmů softwaru a to bude podle mě budoucnost prodejního modelu. Když licenci nepotřebuji vs potřebuji další (odejde konstruktér vs přijmu nového), platím pouze za tu dobu, kdy software používám. Žádné nečekané náklady na koupi nové licence, pouze jasné náklady za pronájem.

Z mého pohledu to je tak, že SW chce po nás nejednou údržbu za 5 licencí, ale žádnou přidanou hodnotu oproti minulým letům, kdy jsem software neplatily nevidím. To jestli kreslím ve verzi 2013 nebo 2016 je v podstatě nedůležité. Aby se vyplatilo platit údržbu na všechny licence, musel by nám SW ušetřit cca 5 týdnů práce u každého konstruktéra, což je podle mě dost scifi.

7. 11. 2015 v 13:04

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61721

Ales
Účastník
272 příspěvků

Pozor na tu politiku pronájmu software. U firmy to asi nepředstavuje problém, u konstruktérů na volné noze by mohla nastat obdobná situace jako se „povedlo“ Adobe, když zavedli jako jedinou možnost získání Fotoshopu formu pronájmu. Aktivní fotograf nemá problém si licenci platit, ale když odejde do důchodu (přejde na jiný software apod.) a platit přestane, tak defacto ztratí možnost přístupu ke svým vlastním datům. Něco podobného by mohlo hrozit i u CADu.

9. 11. 2015 v 23:22

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61760

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Ano, toto by byl důvod zůstat u poslední vlastněné verze a přejít ke konkurenci. Cloudy a pronájmy jsou pro mě NE!

10. 11. 2015 v 11:09

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61761

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Pozor na tu politiku pronájmu software. U firmy to asi nepředstavuje problém, u konstruktérů na volné noze by mohla nastat obdobná situace jako se „povedlo“ Adobe, když zavedli jako jedinou možnost získání Fotoshopu formu pronájmu. Aktivní fotograf nemá problém si licenci platit, ale když odejde do důchodu (přejde na jiný software apod.) a platit přestane, tak defacto ztratí možnost přístupu ke svým vlastním datům. Něco podobného by mohlo hrozit i u CADu.

Zajímavá připomínka ohledně pronájmu, díky za podnět k přemýšlení. Řešíme pouze ve firemním prostředí, ale i tak byl dost problém přejít na jiný software a mít data mrtvá. Tím, že jsou tyto věci prozatím v plenkách (pronájem software) některé věci nejsou zrovna dotažené.

10. 11. 2015 v 13:59

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #61766

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Ano, toto by byl důvod zůstat u poslední vlastněné verze a přejít ke konkurenci. Cloudy a pronájmy jsou pro mě NE!

Cloud – není zrovna řešení pro naše končiny, vzhledem k rychlosti internetu. Jinak pokud by bylo řešení dostupné a dostatečně výkonné, proč ne. Data jsou vždy dostupná a zálohovaná. Např. pro sdílení dat se zákazníky používáme pouze cloudové řešení (máme firemní účet na dropboxu).

8. 1. 2016 v 18:25

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #62494

Blackburn
Účastník
22 příspěvků

SW v podstatě přešel na modely co mají ostatní software.
Placené údržby připadně roční licence.

Je tu stále ta možnost koupit licenci, neplatit udržby a jednou za 3-4 roky koupit novou licenci. Starou třeba i prodat nějakému začátečníkovi 🙂 Pořizovací cena SW je stále jedna z nejnižší na to co tento software nabízí oproti konkurenci již v základní verzi.

11. 1. 2016 v 12:50

Odpověď na: SW 10 vs. SW 16 #62568

pepe
Účastník
682 příspěvků

Nejsem si jistej tím prodejem 😉 Jinak souhlas s tebou ..

Odpověď na téma

Reklama

Reklama