Tabulka přířezu z konfigurace

Úvod Obsah fóra SolidWorks Plechový díl Tabulka přířezu z konfigurace

Toto fórum obsahuje 1 odpověď a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem Jenda před 16. 4. 2019 8:09.

Zobrazeno: 1 až 2 (z 2 celkem)
  • Autor
    Účastník
    45 příspěvků

Ahoj,

Mám problém s tabulkou přířezů když používám konfigurace.

Mám díl(díl horní) a z něj mám odvozenou konfiguraci.(díl spodní). Ta odvozená konfigurace má podobný tvar svařence, ale jen jsou v ní trochu jiné díly. Myslel jsem, že když do výkresu vložím tuhle konfiguraci a pak dám tabulku přířezů tak se bude odkazovat na tu konfiguraci, ale pořád mi to hodí do tabulky díly z toho nadřazeného svařence(díl horní).

Pak to totiž spojím v sestavě a chtěl jsem mít pěkně rozdělené na „horní“ a „dolní“..

Tabulka přířezů pro horní a pak tabulka přířezů pro spodní část…

A ted zjistím že to pořád bere díly(těla) pouze z té nadřazené konfigurace. Takže jsem zvolil špatný postup a budu to muset nakreslit prostě horní i spodní na jedné konfigurační úrovní?

Snad mě někdo chápe 🙂

díky,

Jenda
    Účastník
    2 příspěvků

Ahoj Lukáši. Aby mohla vzniknout tabulka přířezů musí vzniknout odvozená konfigurace (jako svařený). Tato konfigurace se vytvoří pouze v nové konfiguraci a ne v odvozené. Aby jsi nemusel svařenec překreslovat zkus aktivovat odvozenou konfiguraci a pak přidat novou konfiguraci na hlavním díle. Pak už na výkrese budeš moct měnit konfiguraci použité tabulky přířezů 😉

Přílohy
    1. konfigurace.png (12 kB)
    • Tato odpověď byla upravena 16. 4. 2019 08:11 uživatelem Profile photo of JendaJenda.
Zobrazeno: 1 až 2 (z 2 celkem)

Odpověď na: Tabulka přířezu z konfigurace

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.