Téma: Tabulka přířezů - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

25. 11. 2011 v 14:10

Tabulka přířezů #52020

Sobosss
Člen
3 příspěvky

Dobrý den,
dělám v SolidWorksu již přes 5 let a chtěl jsem se zeptat na jednu věc.
Jedná se o tabulku přířezů a problém je v tom, že tabulka neignoruje díry.
Vysvětlím blíže na přiloženém obrázku.

http://img259.imageshack.us/img259/4434/tabulkapez.jpg

Takže: Mám jekl, na něm dvě stejné desky (stejné rozměry), v deskách jsou závity, které nejsou
stejně umístěné.
Když mám jen jekl a 2 desky (bez děr) v tabulkce přířezu jsou přířezy dva, 1 jekl a 2 desky.
Po umístění závitů (nebo jakýchkoliv jiných děr, drážek, oken, atd.) už mi to hlásí v tabulce
přířezy 3 a to jekl, jednu desku, druhou desku.
Přitom tabulka přířezů by měla být udělaná tak, aby to ty díly sjednocovala dle rozměrů (vnější kontura).
Jde mi o sloučení celkových rozměrů s tím, že se budou ignorovat díry, závity atd.

Jde o to, že když mám rám 4×4 metry, na něm 15 desek a v tom x děr, tak mi tabulka vyplivne třeba 38
přířezů a přitom po manuální úpravě jich je tam sotva 10.

Snad jsem to popsal pochopitelně, snažil jsem se to napsat podrobně a detailně.

Předem díky za odpovědi.

S pozdravem

Karel Sobotka
Konstruktér na volné noze a vždy k dispozici!

Přílohy

7. 9. 2016 v 8:59

Odpověď na: Tabulka přířezů #65899

LukasD
Účastník
19 příspěvků

Potřeboval bych oživit toto téma. Řeším stejný problém, dokázal by mi někdo poradit?

7. 9. 2016 v 11:52

Odpověď na: Tabulka přířezů #65900

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj,

SolidWorks ti ve výchozím nastavení vytváří ve svařenci dvě konfigurace – Jako svařený a Jako obrobený. Ve výkrese se pak tabulka přířezů generuje z konfigurace Jako svařený, a nejde to změnit..

V konfiguraci jako obrobený (tam děláš všechny úpravy modelu) by měly být všechny díry a další úpravy, v konfiguraci Jako svařený si můžeš potlačit prvky, které ti negativně ovlivňují tab přířezů.

To znamená že na výkrese ti počty přířezů sedí podle toho, jak si daný svařenec nakonfiguruješ 🙂

7. 9. 2016 v 11:58

Odpověď na: Tabulka přířezů #65901

LukasD
Účastník
19 příspěvků

Ok rozumim, když si teda na dvou stejných plech deskách, kde je ale na každé jiný počet děr/závitů potlačím tyhle prvky, tak tabulka přířezů udělá jednu položku plech. desky. Super, dík.

7. 9. 2016 v 14:15

Odpověď na: Tabulka přířezů #65903

pepe
Účastník
682 příspěvků

Přesně tak, kdyby to nešlo tak napiš. Hodil bych sem třeba nějaké vzorové dokumenty , obrázky atd…

8. 9. 2016 v 6:42

Odpověď na: Tabulka přířezů #65906

LukasD
Účastník
19 příspěvků

Přece bych od tebe něco potřeboval. Mám jednoduchý žebřík a chtěl bych aby jsem měl v tabulce přířezů ty dlouhé boční L profily jako jednu položku (2ks). Myslíš, že to nějak půjde nebo když je to „zrcadlené“ tak to SW bere jako samostatně?

Přílohy

8. 9. 2016 v 8:26

Odpověď na: Tabulka přířezů #65910

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ale ony to jsou dva různé přířezy 🙂

Pokud to ale chceš za každou cenu, můžeš to solidu natvrdo zadat tak, že chytneš konkrétní přířez a přetáhneš ho nad položku tabulky, do které jej chceš absorbovat.. mrkni na obrázek, mělo by to z něj být jasnější..

natvrdo

8. 9. 2016 v 8:35

Odpověď na: Tabulka přířezů #65912

QBczech
Účastník
294 příspěvků

pepe, to je docela hustá vychytávka!! Jak jsi na to přišel?

8. 9. 2016 v 8:45

Odpověď na: Tabulka přířezů #65916

pepe
Účastník
682 příspěvků

Léta praxe, odříkání 😀

8. 9. 2016 v 8:45

Odpověď na: Tabulka přířezů #65917

pepe
Účastník
682 příspěvků

Žertuju, přišel jsme na to náhodou, člověk zkouší co software snese a jak ho ošidit 🙂

8. 9. 2016 v 10:07

Odpověď na: Tabulka přířezů #65919

LukasD
Účastník
19 příspěvků

Ty jo vidiš to, já to přetahoval ne nad tu položku ale jako do ní. 🙂 ale super díky

Odpověď na téma

Reklama

Reklama