Téma: Textový popis v zostavách - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

25. 5. 2010 v 6:50

Textový popis v zostavách #51818

Mildo
Účastník
126 příspěvků

Zdravím borci!
Chcem sa opýtať na toť skúsenosť: Potrebujem na rozvadzač umiestniť asi milión popisových štítkov. Nemáte s týmto v SW nejakú metodiku? V dedičných dieloch som to z časti musel prevziať po kolegoch tak ako to robili oni. Texty robili Odobratím – vysunutím, štítok je samostatný part, na jeho úrovni výrobný výkres … a objem dát je strašný …
Skúšal som text vložiť do plochy ako textúru ,ale on SW sviňa to vždy konvertuje do štvorca a pohrá sa z merítkom – takže je to nefunkčné.
Poraďte… to isté trápenie mám aj s piktogramami, zákazník to tam chce jednoducho vidieť zobrazené a dosť si na takýchto p-i-čovinách zakladá….
PS: Model má veľkosť súboru 9Mb

25. 5. 2010 v 7:45

Re:Re: Textový popis v zostavách #53856

toust
Účastník
92 příspěvků

zkoušel si nálepku ?

25. 5. 2010 v 7:59

Re:Re: Textový popis v zostavách #53857

Mildo
Účastník
126 příspěvků

Aj keby to bola nálepka – piktogram, trebárs bielo červená „Vstup zakázaný“ … Ako ho čo v najmenšom objeme dát dostať do 3D už len na plochu a zobraziť to v mierke tam kde to má byť !!

25. 5. 2010 v 12:10

Re:Re: Textový popis v zostavách #53854

toust
Účastník
92 příspěvků

Asi si nerozumíme, já myslím nálepku ve PhotoWorksu. Pomocí ní se dá vložit na určité místo obrázek. Obrázek který může mít oproti modelu celkem minimální velikost. Třeba 50kb, jakou velikost má ten díl toho štíku co si sem dával ? Mělo by to vyjít podstatně líp.

25. 5. 2010 v 14:30

Re:Re: Textový popis v zostavách #53858

Honzza
Člen
25 příspěvků

Třebas vložit do skici jako obrázek? Zde vložená jen tak na ukázku fotka z jiného rovaděče.[attachment=0:3sp3ml5s]Rozvaděč 600x380x210 skrin.sldprt[/attachment:3sp3ml5s]

26. 5. 2010 v 10:14

Re:Re: Textový popis v zostavách #53855

Mildo
Účastník
126 příspěvků

Diky, Honzza !
Vyzerá to na „pravé orechové“ !!! Akurát naši IT-áci doriešia zjednotenie v čom sa budú najlepšie tie obrázky v merítku vytvárať (vzhľadom na polohy obrazcov pri piktogramoch a formáty textov).
Ešte raz díky…

27. 5. 2010 v 19:26

Re:Re: Textový popis v zostavách #53859

Honzza
Člen
25 příspěvků

Má to taky mouchy. Třebas to, že musíš mít zapnuto zobrazení skic. Což ve větších sestavách může být opruz, pozhasínat lokálně všechny ostatní skicy.

2. 8. 2011 v 7:08

Re:Re: Textový popis v zostavách #53860

Jendix
Člen
42 příspěvků

ahoj, omlouvám se že otevírám postarší téma, přišlo mi to ale lepší než otevírat nové.

Mám následující problém:

rád bych použil nálepku, ale bohužel jsem nenašel možnost jak jí vložit, pravděpodobně je to způsobeno tím, že nemám v solidworks nainstalován photo works

ptám se proto jaká nejlepší varianta je pro aplikaci loga firmy na křivou plochu (vložit obrázek do plochy proto nefunguje)

Odpověď na téma

Reklama

Reklama