Téma: Tisk v měřítku 1:1 na více listů - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

3. 5. 2011 v 14:46

Tisk v měřítku 1:1 na více listů #51955

BOKISH
Člen
10 příspěvků

Nevím moc jak pojmenovat můj problém, zkusím to tedy na příkladu. Dejme tomu, že bych si chtěl navrhnout třeba skateboard (cca 80 x 25 cm) , jde nějak v SW vytisknout výkres v 1:1 třeba na několik A4, které po slepení vytvoří výsledný obraz…?

Pokud to jde, jde taky vytisknout něco na atypický formát? Např. 4 A4ky za sebou? (4x 297mm x 210mm).

Děkuji mockrát.

3. 5. 2011 v 16:01

Re:Re: Tisk v měřítku 1:1 na více listů #54267

danny.slavik
Účastník
27 příspěvků

Samozřejmě že to jde, všechno to je jen o nastavení vlastností listu. Většinou se tiskne na tiskárnách z formátu .pdf a tomu je jedno o jak atypický formát se jedná. Já bych asi postupoval tak, že bych si zhotovil postupně na více výkresů onen jmenovaný skateboard, tak aby byl kompletní, následně uložil do .pdf, šel na tiskárnu, vytisknul a na konec papíry ořezal a slepil tak aby seděly. Moje zkušenost je taková že tiskárna zpravidla tiskne v nějakém měřítku (u mě 96%), takže celý návrh jsem vždy měřítkoval o 4%. Samozřejmě asi nemusím zdůrazňovat, že razítko a rámeček je zde úplně zbytečný.

3. 5. 2011 v 17:42

Re:Re: Tisk v měřítku 1:1 na více listů #54268

BOKISH
Člen
10 příspěvků

Aha tak díky za radu, jen trošku nechápu jak zhotovit například ten skateboard (pouze desku) postupně na více výkresů.

I tak díky za odpověď

3. 5. 2011 v 18:25

Re:Re: Tisk v měřítku 1:1 na více listů #54269

alda
Účastník
233 příspěvků

Uděláte to následovně.
Založíte si nový výkres, do kterého vložíte skateboard v měřítku 1:1. Nevadí že bude přesahovat přes okraje listu. Na tento pohled si nakreslíte síť, která pak bude reprezentovat jednotlivé části (síť např. o rozměrech 287×200 tedy o 10mm menší než je samotný formát A4).

Pak si zoložíte nový list o rozměrech A4, do kterého zkopírujete pohled se síťí a umístíte tak, aby jedna celá buňka té síťe ležela v tomto listu.

Založíte další list a takto pokračujete až na každém listě budou použity všechny buňky sítě.
Následně vytisknete, oříznete dle buňěk a slepíte.

Snad se to povede.

3. 5. 2011 v 18:31

Re:Re: Tisk v měřítku 1:1 na více listů #54270

BOKISH
Člen
10 příspěvků

Aha tak už je mi to jasné, tak děkuji oběma za reakce.
Snad se to povede.

3. 5. 2011 v 19:42

Re:Re: Tisk v měřítku 1:1 na více listů #54271

BOKISH
Člen
10 příspěvků

Tak bohužel jsem se spletl a zase tak jasné mi to není 🙁
– Co si mám představit pod tou SÍTÍ??? – je to nějaká funkce (popř kde ji najdu), nebo myslíte síť nakreslit opravdu pomocí skici???

já jsem totiž našel něco co jsem si myslel, že je právě tato síť,ale bohužel to slouží na úplně něco jiného…

Omlouvám se za amatérské dotazy, ale tuto funkci (pokud to funkce je) jsem zatím nikdy nepoužil…

4. 5. 2011 v 5:11

Re:Re: Tisk v měřítku 1:1 na více listů #54272

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Asi bych to řešil přes DWGeditor nebo DraftSight. Nakreslit si tvar prkna (nebo převést přes DXF ze SolidWorksu) dokreslit čáry rozdělení s roztečí menší než je potisknutelná šířka papíru a pak jen oknem vybral oblast, kterou chci vytisknout. Jednotlivé papíry pak složit na sebe tak, že čáry rozdělení se musí překrývat a slepit.

4. 5. 2011 v 5:16

Re:Re: Tisk v měřítku 1:1 na více listů #54273

alda
Účastník
233 příspěvků

@BOKISH wrote:

Tak bohužel jsem se spletl a zase tak jasné mi to není 🙁
– Co si mám představit pod tou SÍTÍ??? – je to nějaká funkce (popř kde ji najdu), nebo myslíte síť nakreslit opravdu pomocí skici???

já jsem totiž našel něco co jsem si myslel, že je právě tato síť,ale bohužel to slouží na úplně něco jiného…

Omlouvám se za amatérské dotazy, ale tuto funkci (pokud to funkce je) jsem zatím nikdy nepoužil…

Ano, síť jsem myslel vytvořit pomocí skici.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama