Téma: Točité schody. - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

13. 7. 2009 v 11:59

Točité schody. #51613

pavel-ik
Člen
2 příspěvky

Mám problém. Šéf chce po mě nakreslit točité schody, s tím že počet schodnic budem zkoušet měnit podle toho jak se mu to bude zdát. Zkoušel jsem to pomocí pole řízeného křivkou, pole se vytvoří ale schodnice nesměřují na střed. Je nějaká jiná možnost. Předem děkuji.

14. 7. 2009 v 6:26

Odpověď na: Točité schody. #53054

alda
Účastník
233 příspěvků

Schody uděláte funkcí Pole řízené křivkou. V definici této funkce musíte ale zvolit Normálu plochy, kterou získáte vytvořením plochy z kružnice (kterou jste použili k vytvoření spirály). Snad to bude jasné z obrázků.
Takovéto schodiště lze velice jednoduše řídit pomocí rovnice. V přiloženém modelu máte proměnnou a, kterou řídíte výšku schodu.
3D model:

tocite_schodiste02 tocite_schodiste03 tocite_schodiste01

14. 7. 2009 v 8:50

Re:Re: Točité schody. #53055

pavel-ik
Člen
2 příspěvky

Díky moc. O té normále jsem přemýšlel ale nedokázal jsem ji použít. Na rovnice jsem se ještě nedostal.

30. 10. 2009 v 13:01

Re:Re: Točité schody. #53056

hammer
Účastník
114 příspěvků

ty točité schody mne zaujaly, málem mne u nich ale ranila mrtvice, neboť se nechtěly pořád rozvinout dle mých příkazů. Když sem už chtěl rezignovat, všimnul sem si, že na konci v poli řízeném křivkou volím místo vybraného těla vybrané prvky, nebo vybrané plochy. Knečně je vše OK. Jako obyčejně je nejlépe hledat chybu na té židli. Ta za vše může.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama