Téma: Úpravy importovaných dílů - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

25. 7. 2011 v 12:56

Úpravy importovaných dílů #51988

kohen
Účastník
486 příspěvků

Máte někdo zkušenosti s úpravami importovaných dílů ? Nejde mi o využití modulu „feature works“, ale o lokální úpravy modelu (ne přemodelování dílu). Dříve jsem používal příkaz odstranit a opravit plochu. Jde mi o úpravu dílu v příloze tak, aby válcová část modelu byla z jedné plochy = mohu použít osu, kótovat průměr, atd..
Díky za odpověď.

Přílohy

28. 7. 2011 v 18:29

Re:Re: Úpravy importovaných dílů #54379

mrnis
Člen
13 příspěvků

Ahoj, pokud ti jde jen o to zakotovat průměr a nakreslit osu atd. tak bych udělal úpravy ve výkrese jen, zn. průměru dopsal, osu ti to udělá stejně atd.. tu hranu co to dělí na dvě plochy bych ve výkrese jen skryl..

29. 7. 2011 v 7:07

Re:Re: Úpravy importovaných dílů #54380

kohen
Účastník
486 příspěvků

Jde mi spíše o spojení (nahrazení) rozdělených ploch. Asi jsem vložil nevhodný příklad. Při importu modelů z jiných softwarů (Catia, ProE, Nx, …) se často stává, že model je objemový, ale má rozdělené povrchové plochy, např. zaoblení podél hrany má stejný rádius, ale skládá se z několika ploch. Mně jde o to spojit tyto plochy tak, aby byl výsledek stejný jako u příkazu modelování „zaoblit hranu“.

Snad jsem popsal srozumitelně o co mi jde.

29. 7. 2011 v 8:51

Re:Re: Úpravy importovaných dílů #54381

mrnis
Člen
13 příspěvků

Jasně, chápu.. bohužel to ti asi neporadim, importoval jsem stovky dílů jen z inventoru a tohle se mi nestávalo.

9. 9. 2011 v 11:20

Re:Re: Úpravy importovaných dílů #54382

Ladas
Účastník
32 příspěvků

Ahoj, mi se toto celkem často stává při převodu z Catie na step a následně do Solidu. Taktéž jsem nepřišel na to, co s tím. Napřed jsem to posílal do Francie na opravu, ale nikdy nic neopravili, tak si to buď přemodeluju nebo upravím podle potřeby. Rozpoznání prvků nepoužívám, tobych se s tím nedomluvil vůbec. Ale z tím dílem, co jsi uveřejnil, nebyl žádný problém jednak na něm udělat opravy a úpravy a taktéž výkres. Asi jsem Ti moc nepomohl. Možná by to chtělo něco konkrétního. Laďa

Odpověď na téma

Reklama

Reklama