Téma: urceni materialu a hmotnosti - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

9. 5. 2016 v 8:39

urceni materialu a hmotnosti #64834

jackhosi
Účastník
25 příspěvků

Dobrý den, měl bych dotaz, nainstaloval jsem si solid 2016 a mam windows 10, nicméně když modeluju díl a zvolím si materiál, nejde mi ve vlastnostech urcit material ani hmotnost abych to mel v razítku, první sloupec mi nic nenabízí, viz obrazek. Dále druhá věc, kdyz chci u svarovaní svuj rozmer a sílu jaklu, jak si to urcim, jsou tam asi jen 5 pruřezu ktere nelze menit. Děkuji za cenné rady a hezký den

Přílohy

9. 5. 2016 v 10:04

Odpověď na: urceni materialu a hmotnosti #64838

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Vlastnosti zadejte nějaký název, např. Hmotnost (v levém sloupečku), typ nechte  Text, pak můžete z rozbalovacího menu zvolit hodnotu.

Vlastní svařovací profily http://www.mujsolidworks.cz/forum/topic/svarovaci-profily/.

10. 5. 2016 v 9:58

Odpověď na: urceni materialu a hmotnosti #64904

QBczech
Účastník
294 příspěvků

jackhosi: pokusím se zodpovědět první část dotazu. Pokud se v uživatelských vlastnostech v prvním sloupečku nic nezobrazuje, je to nejspíš tím že se SWX odkazuje na Soubor uživatelských vlastností do nesprávného adresáře, nebo je tento soubor poškozený. Můžeš to zkontrolovat v nastavení, popřípadě se do adresáře přímo podívat – viz obrázek.

Kdyby byl ten soubor poškozený, nebo ho neměli ani kolegové, tak napiš, pošlu ti ho.

Uživ. vlastnosti

10. 5. 2016 v 10:11

Odpověď na: urceni materialu a hmotnosti #64905

QBczech
Účastník
294 příspěvků

PS: Vlastnosti v Souboru uživatelských vlastností lze i upravit odladit. Pokud chceš aby se ti správně vyplňovalo razítko ve výkrese, nejdřív se podívej do formátu listu na poznámky v razítku, při najetí myší se zobrazí bublinka s proměnnou. Pokud je tam např: $PRPSHEET:“Weight“ tak to znamená, že razítko čeká na vyplněou vlastnost z modelu s názvem “Weight“. Pokud je v modelu vyplněná vlastnost „Hmotnost“ tak se do razítka nepropíše, viz: http://www.mujsolidworks.cz/forum/topic/prirazeni-hmotnosti-dilu-do-razitkadotaz/

Samozřejmě je možné si libovolně upravit i formáty listů, ale to je jiná kapitola a proč si dělat zbytečnou práci 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama