Téma: Uživatelské vlastnosti (Multi Body) - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

5. 12. 2018 v 16:47

Uživatelské vlastnosti (Multi Body) #74872

Ondrej Svasta
Účastník
2 příspěvky

Ahoj,

vytvořil jsem si svařenec, jako jeden díl o více objemových tělesech, z něj jsem si vygeneroval sestavu. Problém nastává, když chci změnit uživatelské vlastnosti jednotlivých dílů, které se mi propisují do výkresu. Uživatelské vlastnosti jsou propojeny s nadřazeným dílem (prt o více objemových tělesech) a nepřišel jsem na způsob jak toto propojení zrušit, za jakýkoliv tip budu rád.

PS: pokusil jsem se to popsat v přiložené prezentaci pomocí obrázků

Přílohy

6. 12. 2018 v 10:16

Odpověď na: Uživatelské vlastnosti (Multi Body) #74874

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Ahoj,
při exportu těl si nejspíše zafajfkoval „Kopírovat uživatelské vlastnosti do nového dílu“. Tak se to stále aktualizuje. Bohužel není cesta zpět. Editace prvku nic neřeší i když fajfku vyhodíš. Jedině prvek smazat a udělat znova se správnou volbou. To je moje zkušenost.

6. 12. 2018 v 12:59

Odpověď na: Uživatelské vlastnosti (Multi Body) #74875

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

jakou máš verzi solidworks?

10. 12. 2018 v 8:50

Odpověď na: Uživatelské vlastnosti (Multi Body) #74883

Ondrej Svasta
Účastník
2 příspěvky

Skvělý, opravdu to bylo jen špatným zafajfkováním. Je možnost někde přednastavit, aby tato volba nebyla vybraná při vytváření prvku, nebo si prostě musím dát pokaždé pozor?

 

@radecek.ik – 2016 Professional

 

Přílohy

10. 12. 2018 v 10:07

Odpověď na: Uživatelské vlastnosti (Multi Body) #74885

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Nastavit to nejde. Ale myslím, že si to pamatuje nastavení z posledního použití funkce. Vzhledem k tomu co to může nevratně napáchat, tak si na to vždy vzpomenu a ohlídám.

11. 12. 2018 v 11:34

Odpověď na: Uživatelské vlastnosti (Multi Body) #74898

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

od verze 2018 vylepšili ovládání uživatelských vlastností, můžeš je odpojit a znovu připojit:

http://help.solidworks.com/2018/czech/whatsnew/c_unlink_and_relink_properties.htm

 

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama