Téma: Vazbení podsestav s sestavách - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

27. 11. 2015 v 16:57

Vazbení podsestav s sestavách #61982

Spony
Účastník
12 příspěvků

Dobrý den,

v příloze najdete obrázek k pochopení následujícího:

Chci vazbit nezávisle podpodsestavu A i B až v hlavní sestavě, ale mít možnost je otevřít v podsestavě A.

Našel jsem ve feature manageru „vytvoř novou podsestavu“, pokud vložím tyto dvě podpodsestavy do hlavní sestavy, zavazbím je a pak vytvořím podsestavu. To by asi řešilo můj problém, kdybych takto přemýšlel od začátku. Nyní již jsem ve fázi, že tyto podsestavy mám vytvořené a vkládám do nich podpodsestavy. Jde to ještě zpětně řešit?

Díky za odpověď

Přílohy

27. 11. 2015 v 18:41

Odpověď na: Vazbení podsestav s sestavách #61985

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Zkuste se podívat na možnosti flexibilních sestav. Předpokládám že se dopracujete k požadovanému stavu. Načítání flexibilních sestav bývá náročnější.

http://help.solidworks.com/2016/czech/solidworks/sldworks/c_flexible_sub-assemblies.htm

30. 11. 2015 v 9:14

Odpověď na: Vazbení podsestav s sestavách #61996

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, pokud by měla mít každá PODPODsestava 2 různé způsoby vazeb, zkus to vyřešit konfiguracemi…

Pokud chceš podpodsestavu vazbit až na úrovni vrcholové sestavy, tak se můžeš přepnout do úpravy dané sestavy a zavazbit součásti vzájemně na sebe. Potřebuješ-li se odkazovat na geometrii součástí vrcholové sestavy, asi nezbyde než si pomoct vytvořením kontextových odkazů (plochy, roviny atd) a na ty pak vazbit.

Flexibilní podsestavy bych asi z důvodů nároků na výkon atd nedoporučoval… Je to ale jen můj osobní názor.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama