Téma: Velké sestavy - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 3. 2011 v 17:24

Velké sestavy #51934

Franta Sverak
Člen
9 příspěvků

Ahoj všem, asi už bylo několikrát rozebráno, ale nemá někdo nějakej novej nápad jak si solid dokéže lépe poradit s velkými sestavami. Mám režim Velkých sestav, všechno nastaveno na jednoduché zobrazení, …….
Ví,. že je lepší dělat raděj víc podsestav, ale někdy to prostě nejde. Teď mám sestavu asi o 300 dílech, ale jsou tam hodně šrouby, matice a různé příložky a podložky, ……… a prostě nejede, problém je s otevřením, když po hodně dlouhé době se otevře, tak práce s touto sestavou je utrpení a když se něco povede, tak je problém s uložením, zasekne se a hotovo. Pokud má někdo nějakou zkušenost, jak práci ve velkých sestavách zlepšit, tak prosím poradte. Compl mám docela dobrej, 64 bit, 4200 mHz, ramek co se vejde, grafika našláplá, ale velký sestavy děs, jinak super práce.

2. 3. 2011 v 20:02

Re:Re: Velké sestavy #54197

MAD_BOXs
Účastník
88 příspěvků

A není náhodou HDD skoro plný?

3. 3. 2011 v 6:18

Re:Re: Velké sestavy #54198

kohen
Účastník
486 příspěvků

S HDD je to pravda, hlavně uvolnit místo na „C“ pokud tam máš „Program Files“.

10. 3. 2011 v 19:46

Re:Re: Velké sestavy #54199

Mildo
Účastník
126 příspěvků

… a ake srouby pouzivas, z nejakej fakt nadupanej kniznice, kde pod jednou normou najdes vsetky velkosti priemerov a dlzok??? Tvoja skrutka ma mozno 7,5 Mb no a ked ich tam mas nejakym polom 86ks, co od toho cakas! Skus osekat pri skrutke nepotrebne konfiguracie, prirad jej nejaky znak aktualneho projektu (doslova ju vytrhnes z kniznice a ulozis ku dielom a zostavam) snad sa Ti to rozbehne…

15. 3. 2011 v 13:24

Re:Re: Velké sestavy #54195

Franta Sverak
Člen
9 příspěvků

Ahoj, tak n a disku mám 40 GB místa a spojovací materiál je cca 100-400 KB, ted je sestava asi 34 Mb velká a je tam sice dost šroubu a matic cca. 500, ale ty tam musí být a už jsem udělal i z pár věcí podsestavy, ale dál už nevím co, je to děs, práce na dva dny mě zabere asi 14 dní, jenom proto, že je to zdechlý, přece se dělají i o hodně větší sestavy s funguje to, pokud má někdo ještě nějaký nápad, vlastně radu, tak budu moooooc rád, snad se to povede trochu rozchodit. Mluvil jsem s kamarády co dělají taky w SW, a problém je asi všude, trochu větší sestava a práce v tom je utrpení a obžaloba. za každou radu, díky

17. 3. 2011 v 6:55

Re:Re: Velké sestavy #54196

kohen
Účastník
486 příspěvků

Vlákno o výkonu PC a jeho optimalizaci již tady je „TIPY PRO NASTAVENÍ SOLIDWORKS A OS“. Další věcí, která ovlivňuje výkon je správný postup modelování, vazbení, atd..
Dám příklad – kostičku se stejnou délkou hran můžeš vymodelovat pomocí čtyřech kót, ale i pomocí jedné kóty. To samé je u vazeb v sestavách je lépe použít vazbu – souhlasné roviny, než vzdálenost stěny od roviny.
Pokud se tyto jednoduché zásady od začátku ignorují (např. proto abych mněl náčrt rychleji hotový, dělat pomocné roviny zdržuje, modelovat symetricky je zbytečný, atd.) pak narůstají nároky na přepočítávání sestavy a problém je na světě.
Asi ti tento příspěvek nepomůže s hotovou sestavou, ale mohl by pomoci u sestavy další (pokud ovšem rady nebudeš ignorovat).

22. 3. 2011 v 15:12

Re:Re: Velké sestavy #54194

rizo
Člen
9 příspěvků

Optimalizace práce je pěkná věc, ale já se radši soustředim na to co dělám a aby se to dobře dělalo mě a né aby s tim měl SW co nejmíň problémů.
SW mám rád a zdá se mi dost dobrej a uživatelsky příjemnej, ale velký sestavy jsou v něm opravdu problém.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama